کرملین خاورمیانه را به خویشتنداری دعوت کرد

کدخبر: ۶۳۹۸۷۶
اقتصادنیوز: سخنگوی کاخ کرملین گفت: روسیه از طرفین در منطقه خاورمیانه می‌خواهد از خود خویشتنداری نشان دهند تا اوضاع به بی‌ثباتی کامل منجر نشود.
کرملین خاورمیانه را به خویشتنداری دعوت کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین امروز پنجشنبه در نشست مطبوعاتی گفت که روسیه از طرفین در منطقه خاورمیانه میخواهد از خود خویشتنداری نشان دهند تا اوضاع به بی ثباتی کامل منجر نشود.

وی همچنین اظهار داشت: هیچ درخواستی برای کمک به حل و فصل اوضاع بین ایران و اسرائیل دریافت نکرده‌ایم.

سخنگوی کاخ کرملین همچنین در مورد جنگ در اوکراین توضیح داد: اوضاع از زمان مذاکرات استانبول بین روسیه و اوکراین تغییر کرده است، وضعیت ژئوپلیتیک کنونی بسیار متفاوت است.

خبر مرتبط
برگ برنده ایران در خاورمیانه/ آیا آمریکا خلع سلاح شد؟

اقتصادنیوز: حمله اسرائیل به غزه، زمینه را برای افزایش نفوذ ایران در خاورمیانه هموار کرده؛ گزاره‌ای که موجب شده تا ایالات متحده و اسرائیل به دنبال تعریف استراتژی جهت خنثی کردن این وضعیت باشند.

وی افزود که تهدیدهای جدید ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین بار دیگر ماهیت رژیم کی‌یف را نشان می‌دهد و صحت تصمیم اتخاذ شده برای شروع عملیات ویژه را ثابت می‌کند.

او همچنین در خصوص کنفرانس صلحی که طبق اعلام سوئیس قرار است اواخر خرداد در این کشور برگزار شود، خاطر نشان کرد: بدون مشارکت روسیه هرگونه روند مذاکرات درباره اوکراین بی معنی است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی