هشدار؛ این استان‌ها منتظر بارش برف و تگرگ باشند

کدخبر: ۶۳۹۸۸۸
اقتصادنیوز: کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید در بعد از ظهر روز یکشنبه از سمت شمال غرب به کشور خبر داد.
هشدار؛ این استان‌ها منتظر بارش برف و تگرگ باشند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «کبری رفیعی» کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت آب و هوای روز (۲۳ فروردین)، گفت: در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، استان‌های ساحلی خزر، شمال شرق، شرق، بخش‌هایی از مرکز و جنوب غرب کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز رگبار باران، رعد و برق، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف و در نقاط مستعد تگرگ پیش بینی می‌شود.

وی افزود: فردا جمعه بارش در شمال غرب و غرب کشور قطع شده ولی در سایر مناطق ذکر شده و همچنین در سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب کرمان ادامه می‌یابد.

خبر مرتبط
درخواست پلیس راهور از مسافران/وضعیت ترافیک جاده‌های شمال

اقتصادنیوز: رئیس پلیس راه کشور گفت: مسافران زمان بازگشت از سفر را به ساعات و روز پایانی تعطیلات موکول نکنند.

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به پیش‌بینی وضعیت آب و هوای روز شنبه گفت: در شمال شرق، شرق، جنوب سیستان و بلوچستان، استان‌های مازندران و گلستان، بخش‌هایی از مرکز کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی، یکشنبه در شمال شرق و شرق و دوشنبه در شمال شرق کشور بارش رخ می‌دهد و سپس سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

رفیعی در ادامه بیان کرد: از بعد از ظهر یکشنبه سامانه بارشی دیگری از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود و دوشنبه در شمال غرب برخی نقاط غرب، جنوب غرب و جنوب کشور سبب بارش خواهد شد.

وی افزود: پنجشنبه در استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی نواحی مرکزی کشور و پنجشنبه و جمعه در شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید و در برخی نقاط گرد و خاک پیش بینی می‌شود و تا روز شنبه کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور خواهیم داشت. در دو روز آینده دریای خزر، شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهند بود.

رفیعی با اشاره به وضعیت جوی امروز پایتخت گفت: آسمان تهران امروز ابری همراه با بارش باران، کاهش وزش باد شدید با احتمال رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود و بیشینه دمای تهران امروز ۲۰ و کمینه دما ۱۴ درجه خواهد بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی