اعلام آمادگی اسپانیا، نروژ و ایرلند برای به رسمیت شناختن فلسطین

کدخبر: ۶۴۰۱۱۸
اقتصادنیوز: نخست وزیران اسپانیا، نروژ و ایرلند اعلام کردند برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین و حمایت از عضویت کامل آن در سازمان ملل آماده هستد.
اعلام آمادگی اسپانیا، نروژ و ایرلند برای به رسمیت شناختن فلسطین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «پدرو سانچز» نخست وزیر اسپانیا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «یوناس گار استوره» همتای نروژی خود درباره وضعیت جنگی نوار غزه تاکید کرد باید در غزه آتش‌بس اضطراری حاصل شود و نهادهای بشردوستانه بدون هیچ تهدیدی اجازه فعالیت داشته باشند. خشونت بیشتر و کشتار غیرنظامیان در غزه مجاز نیست.

وی در ادامه تصریح کرد: هماهنگی با نروژ پیامی برای راه حلی است که به اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها آینده‌ای منطبق با صلح می‌دهد.

خبر مرتبط
حملات موشکی شدید به شهرک‌های اطراف غزه/ گردان‌های قدس بیانیه داد

اقتصادنیوز: گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد که شهرک‌های اطراف نوار غزه را هدف حمله موشکی قرار داده است.

به نقل از سایت خبری الجزیره، سانچز درباره به رسمیت شناختن کشور فلسطین هم گفت اسپانیا آماده به رسمیت شناختن کشور فلسطین در نزدیک‌ترین زمان ممکن و عضویت کامل آن در سازمان ملل است.

این مقام اسپانیایی افزود: باید به راه حلی سیاسی رسید که منجر به همزیستی دو کشور اسرائیلی و فلسطینی شود. ما متعهد به حمایت از به رسمیت شناختن کشور فلسطین به عنوان عضو کامل سازمان ملل هستیم و امیدواریم کشورهای دیگر از غرب و اتحادیه اروپا تلاش‌های ما را دنبال کنند.

وی همچنین اعلام کرد: به اتحادیه اروپا پیام دادیم که اسرائیل باید مسئولیت خود را به عهده گیرد و به حقوق بشر احترام بگذارد. غزه در وضعیت وحشتناکی به سر می‌برد که هیچ نشانه‌ای از بهبود ندارد.

سانچز درباره حضور امدادگران در غزه نیز خاطر نشان کرد: ما به دنبال این هستیم که امدادگران در غزه در امنیت فعالیت کنند.

پیشتر در جریان حمله رژیم صهیونیستی به غزه، هفت تن از امدادگران وابسته به سازمان «آشپزخانه مرکزی جهانی» کشته شدند.

نخست وزیر نروژ هم تاکید کرد کشورش آماده به رسمیت شناختن کشور فلسطین و حمایت از عضویت کامل آن در سازمان ملل است.

همچنین نخست وزیر ایرلند اعلام کرد با همتای اسپانیایی خود مساله به رسمیت شناختن کشور فلسطین را بررسی کرده است و این دو کشور در آستانه به رسمیت شناختن فلسطین هستند.

وی با بیان اینکه ملت فلسطین حق حاکمیت و برخورداری از حکومت خودمختار را دارند، افزود: زمان به رسمیت شناختن کشور فلسطین نزدیک است. آماده به رسمیت شناختن فوری کشور فلسطین هستیم و این را رسمی کرده‌ایم.

این مقام ایرلندی وضعیت غزه را غیر قابل توصیف عنوان کرد و خواهان باز شدن کریدورهای بیشتر برای انتقال کمک‌های انسانی به نوار غزه شد.

نخست وزیر ایرلند افزود تخریب جنبه‌های زندگی غیرنظامیان در نوار غزه از جمله بیمارستان‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها توسط رژیم صهیونیستی قابل قبول نیست.

وی تاکید کرد: ما خواستار آتش بس فوری در نوار غزه هستیم. زمان آن رسیده است که موضع خود را در مورد آتش بس در غزه متحد کنیم و من این را به رئیس کمیسیون اروپا اطلاع دادم.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی