خبر مهم درباره کنکور در ایران/ این تقلب‌یاب‌ها به آزمون سراسری 1403 می‌آیند+ فیلم

کدخبر: ۶۴۰۲۲۵
اقتصادنیوز: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که در کنکور سراسری 2 هفته آینده، از نسل سوم دستگاه‌های تقلب‌یاب رونمایی می‌کند.
خبر مهم درباره کنکور در ایران/ این تقلب‌یاب‌ها به آزمون سراسری 1403 می‌آیند+ فیلم

به گزارش اقتصادنیوز، نوبت نخست کنکور سراسری 1403 روزهای پنجشنبه و جمعه 6 و 7 اردیبهشت ماه با رقابت بیش از یک میلیون داوطلب در سراسر کشور برگزار می شود. 

یکی از معضل های اساسی در کنکورهای سراسری، تقلب تعداد اندکی از داوطلبان در این ماراتن حساس است که از سال گذشته برخی شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها به یاری سازمان سنجش آموزش شتافتند و دستگاه های آشکارساز تقلب طراحی و تولید کردند.

در زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۲ از نسل دوم آشکارسازها که توسط شرکت‌های دانش بنیان طراحی شده بود، رونمایی به عمل آمد. بنابراین همه حوزه‌های برگزاری آزمون سراسری، دستگاه سیگنال یاب یا آشکارساز دارند.

خبر مرتبط
آخرین اخبار کنکور 1403 برای متقاضیان/ زمان ثبت‌نام 2 آزمون اعلام شد+ جزئیات

اقتصادنیوز: مهلت ثبت‌نام در نوبت دوم کنکور سراسری سال 1403 فردا پنجشنبه 16 فروردین ماه و فرصت نام‌نویسی در آزمون انتخاب سردفتر اسناد رسمی نیز 20 فروردین ماه به اتمام می‌رسد.

عملکرد دستگاه های تقلب یاب

این دستگاه‌ها به تجهیزات تقلب، سیگنال ارسال می‌کند. به این صورت که در گوش داوطلب صدای بلندی تولید و فرد متقلب شناسایی می‌شود. همراه داشتن دستگاه یا تجهیزات تقلب در جلسه آزمون به ۱۰ سال محرومیت از آزمون منجر می‌شود.

عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور امروز به مهر اعلام کرده است که «نسل سوم دستگاه های تقلب یاب در کنکور سراسری 1403 نیز رونمایی می شود. اما جزئیات دیگری از این دستگاه ها به دلیل حساسیت آزمون اعلام نشده است».

در این ویدئو که مربوط به نشست خبری سال گذشته رئیس سازمان سنجش آموزش کشور است، پورعباس درباره دستگاه های تقلب که برخی داوطلبان در کنکور استفاده می کردند، صحبت کرد. 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی