این افراد مشمول معافیت خدمت سربازی می‌شوند

کدخبر: ۶۴۰۲۴۲
اقتصادنیوز: نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی در خصوص سربازانی که از خدمت سربازی معاف می‌شوند، توضیحاتی ارائه داد.
این افراد مشمول معافیت خدمت سربازی می‌شوند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد با اشاره به موافقت شورای نگهبان با مصوبه کاهش دوره سربازی و تعیین تکلیف مشمولان غایب، اظهار کرد: بر اساس مصوبه مجلس در ماده 102 برنامه 5 ساله هفتم که به تأیید شورای نگهبان رسید، ستادکل نیروهای مسلح در طول اجرای برنامه هفتم توسعه، نسبت به کاهش خدمت سربازی به میانگین 14 ماه  (با احتساب مدت آموزشی و  نیز از طریق جایگزینی با سایر عضویت‌ها) و تعیین تکلیف مشمولان غایب، اقدام می‌کند.

وی به کاهش مدت سربازی به 14 ماه طبق این قانون خبر داد و گفت: مدت خدمت سربازی حداکثر 14 ماه است که بسته به چهار نوع منطقه آب‌وهوایی متغیر است و در شرایط بد آب‌وهوایی در مناطق مرزی مدت خدمت سربازی به 9 ماه با آموزشی کاهش یافته است.

خبر مرتبط
سربازان بخوانند/ جزئیات کاهش خدمت سربازی 1403 اعلام شد+ فیلم

اقتصادنیوز: مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح، جزئیات کاهش سربازی را در سال جاری اعلام کرد.

نماینده نجف‌آباد در مجلس با بیان اینکه طرح مذکور باید حداکثر تا شهریور ماه اجرایی شود، گفت: آیین‌نامه‌های اجرایی این طرح  باید تدوین شود تا در نیمه اول سال جاری (1403) اجرایی شود.

ابوترابی در توضیح بخش دیگری از این قانون، گفت: این مصوبه به تعیین تکلیف مشمولان غایب توسط ستادکل نیروهای مسلح و نیز دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های معتبر خارجی، تأکید کرده است. همچنین طبق این مصوبه مشمولان بالای 35 سالِ دارای 2 فرزند یا بیشتر، از خدمت وظیفه عمومی معاف می‌شوند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی