ادعای عجیب رئیس اسرائیل در پی حمله تلافی‌جویانه ایران/به کنسولگری ایران در سوریه حمله نکرده بودیم!

کدخبر: ۶۴۰۵۹۵
اقتصادنیوز: رئیس اسرائیل در پی شب گذشته ایران مدعی شد که اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق حمله نکرده بود.
ادعای عجیب رئیس اسرائیل در پی حمله تلافی‌جویانه ایران/به کنسولگری ایران در سوریه حمله نکرده بودیم!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، اسحاق هرتزوگ این ادعا را در پاسخ به سوال خبرنگار اسکای نیوز مطرح کرد که پرسید آیا حمله به کنسولگری ایران در دمشق ارزش اقدام تلافی‌جویانه ایران را داشت؟ وی با بیان این ادعا که ارتش رژیم به ساختمان مجاور سفارت حمله کرده بود، اتهام نقض کنوانسیون وین را رد کرد.

خبر مرتبط
افشاگری از واکنش نتانیاهو به حمله پهپادی سپاه به اسرائیل

اقتصادنیوز: منابع رسانه‌ای اعلام کردند که نخست‌وزیر اسرائیل به اعضای کابینه خود دستور داده از اظهارنظر در خصوص حمله پهپادی شب گذشته ایران خودداری کنند.

رئیس رژیم صهیونیستی در تداوم سیاست مظلوم‌نمایی این رژیم گفت: ما دیشب از چهار گوشه خاورمیانه مورد حمله قرار گرفتیم، نیروهای نیابتی ایران هم با موشک‌های بالستیک، پهپادها و موشک‌های کروز شلیک می‌کردند.

وی حملات صورت گرفته را «اعلان جنگ» توصیف کرد و در اظهاراتی که نشان‌دهنده وحشت وی از اقدام تنبیهی ایران است، مدعی شد که تل‌آویو به دنبال صلح در منطقه است و خویشتن‌داری به خرج خواهد داد.

خبر مرتبط
اولین تصاویر از لحظه شلیک موشک‌های سپاه به سمت اسرائیل+ فیلم

اقتصادنیوز: در این خبر تصاویری از لحظه شلیک موشک‌های ایران را مشاهده می‌کنید.

او درباره پاسخ رژیم صهیونیستی به حملات ایران گفت که کابینه جنگ این رژیم به ریاست بنیامین نتانیاهو تشکیل و در این باره تصمیم‌گیری خواهد کرد. هرتزوگ در مقابل اصرار خبرنگار اسکای نیوز، از پاسخ مستقیم به این پرسش طفره رفت و مدعی شد: جنگ آخرین چیزی است که (رژیم) اسرائیل، از زمان تاسیسش در منطقه به دنبال آن است؛ ما به دنبال صلح هستیم.

رئیس رژیم صهیونیستی در تداوم وحشت این رژیم از حملات شب گذشته، به رهبران جهان متوسل شد که به ایران اعلام کنند رفتار آن قابل قبول نیست.

به گزارش ایرنا، ایران با بهره گیری از حق ذاتی دفاع از خود مبتنی بر ماده ۵۱ منشور ملل متحد و در پاسخ به تجاوزات نظامی مکرر رژیم اسرائیل، به ویژه حمله نظامی علیه مکان دیپلماتیک کشورمان که در روز ۱ آوریل ۲۰۲۴ در نقض آشکار حقوق بین الملل و بند ۲ منشور ملل متحد صورت گرفت و متعاقب آن ناتوانی شورای امنیت برای اتخاد تدابیر لازم برای محکوم نمودن و مسئولیت پذیر کردن متجاوز، مجموعه ای از حملات نظامی علیه اهداف نظامی در سرزمین های اشغالی را انجام داد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران شنبه شب با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که به منظور تنبیه متجاوز، با استفاده از توانمندی‌های راهبردی اطلاعاتی، موشکی و پهپادی خود به اهداف نظامی مهم ارتش تروریستی صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی حمله و آنها را با موفقیت مورد اصابت قرار داد و منهدم کرد.

جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد که به اهداف و اصول حقوق بین الملل و منشور ملل متحد متعهد است اما در بکار گیری حق ذاتی دفاع از خود بر اساس حقوق بین الملل در هنگام ضرورت تردید نخواهد کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی