حمایت صنعا از عملیات تنبیهی ایران علیه اسرائیل

کدخبر: ۶۴۰۵۹۶
اقتصادنیوز: دبیر شورای عالی سیاسی دولت نجات ملی یمن عملیات تنبیهی ایران علیه اسرائیل را حق طبیعی این کشور برای دفاع از خود دانست.
حمایت صنعا از عملیات تنبیهی ایران علیه اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «یاسر الحوری» در مصاحبه با شبکه المیادین گفت که جمهوری اسلامی ایران در عملیات شب گذشته برای پاسخ به حمله به کنسولگری این کشور در دمشق، از حق خود برای دفاع از خویش استفاده کرد.

خبر مرتبط
دفاع جنبش انصارالله یمن از پاسخ کوبنده ایران به اسرائیل/ اقدام ایران کاملا مشروع بود

اقتصادنیوز: سخنگوی جنبش انصارالله یمن حملات پهپادی و موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به اراضی اشغالی را پاسخی مشروع دانست.

وی تصریح کرد که صنعا از پاسخ به رژیم صهیونیستی و حامیان غربی و آمریکایی آن با استفاده از هر وسیله ممکن و از سوی رژیم‌ها و ملت‌های عربی و اسلامی، حمایت می‌کند.

الحوری همچنین گفت که این مرحله ثابت کرد معادله در منطقه تغییر کرده و رژیم صهیونیستی باید تجاوزات علیه غزه را متوقف و به شکست خود اذعان کند.

خبر مرتبط
واکنش انصارالله یمن به تنبیه اسرائیل توسط ایران/ بازدارنده و قدرتمند بود

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در واکنش به حمله تلافی‌جویانه ایران به اسرائیل، تاکید کرد که این اقدام قواعد درگیری را تغییر می‌دهد.

وی همچنین پاسخ ایران به حمله رژیم صهیونیستی را تبریک گفت و افزود که پاسخ ایران به این رژیم حتمی بود؛ این عملیات کاملا متمرکز و حساب شده و چالشی برای رژیم صهیونیستی، آمریکا و غرب و همه دشمنان ایران و محور مقاومت بود.

وی تأکید کرد: اگر رژیم صهیونیستی دست به حماقت‌های بیشتر بزند در آن صورت این عملیات می‌تواند آغازی برای یک نبرد گسترده باشد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب(دیشب) با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید