جلسه کابینه جنگ اسرائیل درباره نحوه پاسخ به ایران

کدخبر: ۶۴۰۶۱۳
اقتصادنیوز: کابینه جنگ اسرائیل درباره نحوه پاسخ این رژیم به حملات تلافی‌جویانه شب گذشته سپاه پاسداران تشکیل جلسه داد.
جلسه کابینه جنگ اسرائیل درباره نحوه پاسخ به ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در پی تشکیل جلسه کابینه جنگ رژیم صهیونیستی درباره نحوه پاسخ این رژیم به حملات تلافی‌جویانه شب گذشته سپاه پاسداران، دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی از وزرای این رژیم خواست در مورد حمله ایران اظهار نظر نکنند.

خبر مرتبط
فوری/اطلاعیه مهم شورای عالی امنیت صادر شد/علل عملیات گسترده سپاه علیه اسرائیل مشخص شد

اقتصادنیوز: شورای عالی امنیت ملی ایران علل عملیات گسترده سپاه پاسداران به مواضع اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی را ذکر کرد.

اما روزنامه یدیعوت آحارونوت درباره نوع پاسخ رژیم صهیونیستی به حمله شب گذشته سپاه پاسداران به اراضی اشغالی، نوشت: انتظار نمی‌رود پاسخ اسرائیل شامل یک حرکت نظامی در داخل ایران باشد چرا که آمریکا، تل‌آویو را برای ممانعت از کشیده شدن به جنگ منطقه‌ای تحت فشار قرار داده است.

همچنین این روزنامه نوشت ارزیابی مسوولان صهیونیستی این است که این پاسخ فوری نخواهد بود.

روزنامه نیویورک‌تایمز نیز به نقل از ۲ مقام صهیونیستی نوشت حمله تلافی جویانه‌ای که برخی از اعضای کابینه جنگ پیشنهاد کرده بودند، پس از گفتگوی تلفنی بنیامین نتانیاهو با رئیس‌جمهور آمریکا در روز شنبه کنارگذاشته شده است.

در همین حال «بنی گانتس» عضو ارشد کابینه جنگ رژیم صهیونیستی بدون اشاره به جنایت این رژیم در حمله به کنسولگری ایران در دمشق که منجر به شهادت چند مستشار ایرانی شد، تهدید کرد: ما یک اتحاد منطقه‌ای تشکیل می‌دهیم و ایران را مجبور می‌کنیم  بهای حمله را به روش و زمان مناسب ما بپردازد.

«یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی هم مدعی شد: اسرائیل فرصت برای تشکیل ائتلاف استراتژیک علیه ایران پس از این حمله را دارد.

این در حالی است که وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اذعان کرد: حمله ایران یکی از پیچیده ترین حملاتی بود که سامانه پدافند هوایی در جهان با آن مواجه است.

روابط عمومی کل سپاه پاسداران ایران بامداد امروز (یکشنبه) در اطلاعیه‌ای از پاسخ نیروی هوا فضای سپاه به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از مستشاران کشورمان در سوریه و اصابت موفق ده‌ها فروند موشک و پهپاد به اهدافی درون سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی