نوروزیان فینالیست شد / طلسم کسب سهمیه المپیک شکسته می‌شود؟

کدخبر: ۶۴۰۸۶۹
اقتصادنیوز: پوریا نوروزیان در تفنگ بادی رقابت‌های جهانی و کسب سهمیه المپیک در رده ششم قرار گرفت و به فینال این ماده راه یافت.
نوروزیان فینالیست شد / طلسم کسب سهمیه المپیک شکسته می‌شود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در چهارمین روز مسابقات جهانی تیراندازی و توزیع سهمیه المپیک، تیراندازان در مرحله مقدماتی تپانچه بادی مردان در خط آتش ایستادند. در پایان پوریا نوروزیان با رکورد ۶۳۰.۳ در رده ششم ایستاد و به فینال رسید. در رقابت فینال دو سهمیه المپیک توزیع می‌شود. ایران در این‌ ماده سهمیه المپیک پاریس را کسب نکرده است.

همچنین در این ماده امیرمحمد نکونام با رکورد ۶۲۸.۶ در رده هجدهم و مهیار صداقت با رکورد ۶۲۴.۶ در رده پنجاه‌وپنجم ایستاده و از صعود به فینال بازماندند.

خبر مرتبط
سومین مدال طلای میرزازاده در کشتی فرنگی قهرمانی آسیا+فیلم

اقتصادنیوز: امین میرزازاده، نماینده وزن ۱۳۰ کیلوگرم ایران با نتیجه قاطع ۵ بر صفر به برتری رسید و برای سومین مرتبه صاحب مدال طلای آسیا شد.

مرحله فینال این ماده از ساعت ۱۶ سه‌شنبه آغاز خواهد شد.

همچنین در این روز مرحله دقت تپانچه ۲۵ متر زنان انجام شد که هانیه رستمیان با رکورد ۲۹۲.۱۲ در رده پنجم قرار گرفت. زینب طوماری با رکورد ۲۹۰.۸ در رده دهم و گلنوش سبقت‌اللهی با رکورد ۲۸۶.۹ در رده سی‌ودوم ایستادند. مرحله سرعت این ماده سه‌شنبه انجام می‌شود.

در ادامه مسابقات امروز (دوشنبه) ماده تفنگ بادی زنان انجام می‌شود.

مسابقات قهرمانی فدراسیون جهانی و آخرین مرحله توزیع سهمیه المپیک پاریس از ۲۴ تا ۳۱ فروردین با حضور ۴۶۶ ورزشکار از ۷۶ کشور در ریودوژانیرو برزیل برگزار می‌شود. در این مسابقات در هر ماده دو سهمیه توزیع می‌شود. تاکنون نمایندگان ایران در تپانچه مردان و زنان نتوانستند سهمیه المپیک را به دست بیاورند.

ایران در این مسابقات ۱۵ نماینده دارد. نمایندگان ایران تاکنون در تفنگ بادی مردان، تپانچه بادی مردان و زنان از رسیدن به فینال بازمانده‌اند. همچنین تیم‌های میکس بادی تفنگ و تپانچه نیز به فینال نرسیدند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی