این سند ملی در شورای انقلاب فرهنگی تصویب شد

کدخبر: ۶۴۱۰۹۳
اقتصادنیوز: سند ملی «سبک پوشش اسلامی- ایرانی» در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب اولیه شد.
این سند ملی در شورای انقلاب فرهنگی تصویب شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در نخستین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۴۰۳ که عصر امروز سه‌شنبه به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، گزارش عملکرد یکساله شورای انقلاب فرهنگی از جمله ۹۹ مصوبه این شورا در سال گذشته در حوزه مسائل فرهنگی، اجتماعی، تعلیم و تربیت و علم و فناوری مورد بخث و بررسی قرار گرفت.

خبر مرتبط
ماده واحده نهایی‌سازی و تصویب سند ملی هوش مصنوعی ایران+ جزئیات

اقتصادنیوز :رئیس جمهور ماده واحده نهایی‌سازی و تصویب سند ملی هوش مصنوعی جمهوری اسلامی ایران را ابلاغ کرد.

همچنین «واگذاری تنظیم بازار کسب و کارهای بازی‌محور به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» و «واگذاری ماموریت بزرگداشت سنت دانشگاهی و نظام آموزش عالی ایران به دانشگاه تهران» از جمله مصوبات جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی بود.

در این جلسه مباحث مفصلی نیز درباره موضوع عفاف و حجاب مطرح و بر ضرورت اقناع‌سازی، ‌ رفع شبهات نسل جوان و تبیین اهمیت موضوع در کنار الزام به رعایت قانون در این زمینه به‌ویژه در ادارات دولتی و همچنین اجرای وظایف دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی در حوزه عفاف و حجاب تاکید شد.

خبر مرتبط
انتقاد تند دکتر معین از اخراج اساتید ؛ شورای انقلاب فرهنگی سیاست زده است؛ وزیر علوم هم اختیار ندارد!

اقتصادنیوز: مصطفی معین وزیر علوم دولت‌های مرحوم اکیر هاشمی‌رفسنجانی و سیدمحمد خاتمی در گفت‌وگویی در باره وضعیت دانشاههای کشور هشدار داد.

در همین راستا مقرر شد دستگاه‌های مسئول در حوزه عفاف و حجاب تا هفته آینده برنامه‌های اجرایی، ‌ ایجابی و فرهنگی خود را که در حوزه وظیفه شورای عالی انقلاب فرهنگی است، ‌ جهت بررسی و تصویب به دبیرخانه این شورا ارائه نمایند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی