رایزنی وزرای فاع آمریکا و چین از طریق تماس ویدیویی

کدخبر: ۶۴۱۱۰۵
اقتصادنیوز: وزیران دفاع آمریکا و چین در یک تماس ویدیویی به رایزنی درباره روابط دوجانبه و مسائل امنیتی منطقه و جهان پرداختند.
رایزنی وزرای فاع آمریکا و چین از طریق تماس ویدیویی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پنتاگون اعلام کرد «لوید آستین» و «دونگ جون» وزیران دفاع آمریکا و چین در اولین گفت‌وگوی خود از زمان انتصاب وزیر چینی به این منصب، به بررسی روابط دوجانبه دفاعی و مسائل امنیتی منطقه‌ای و جهانی پرداختند.

خبر مرتبط
رقص آمریکا با ساز ناکوک اسرائیل/ مقدمه‌چینی واشنگتن برای جنگ تمام عیار در خاورمیانه

اقتصادنیوز: ایالات متحده به واسطه هم صدایی اش با اسرائیل هدف حملات تند تحلیلگرانی قرار گرفته که مخالف آغاز جنگی خونین و تمام عیار در خاورمیانه هستند. بالاخص در شرایطی که گفته می شود ایران برای حمله‌ای احتمالی به اسرائیل آماده می‌شود.

پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد: «لوید آستین و دونگ جون امروز از طریق تماس ویدیویی گفت‌وگو کردند. این دو مقام در مورد روابط دفاعی ایالات متحده و چین و همچنین مسائل امنیتی منطقه‌ای و جهانی رایزنی کردند.»

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، آستین در طول این تماس بر اهمیت باز کردن خطوط ارتباطی میان ارتش‌های دو کشور تاکید کرد و یادآور شد آمریکا در هر مکانی که قوانین بین‌المللی اجازه دهد، به پرواز، کشتی‌رانی و اجرای عملیات خواهد پرداخت.

علاوه بر این، وزیر دفاع آمریکا مسائلی را درباره جنگ اوکراین مطرح کرد و نسبت به آنچه آن را «اقدامات تحریک‌آمیز» اخیر از سوی کره شمالی توصیف کرد، ابراز نگرانی کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید