اعلام جزئیات و تاریخ حج تمتع امسال/ زمان اعزام مشخص شد

کدخبر: ۶۴۱۱۹۵
اقتصادنیوز: مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، اعزام زائران از ۲۱ ایستگاه پروازی انجام می‌شود.
اعلام جزئیات و تاریخ حج تمتع امسال/ زمان اعزام مشخص شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ "شمس الدین فرزادی پور" با بیان اینکه در عملیات سال جاری بیش از ۸۷ هزار زائر برای انجام مناسک حج به عربستان عزیمت خواهند کرد، گفت: عملیات انتقال زائران از روز ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ آغاز می‌شود و به مدت ۲۵ روز ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل هما افزود: اعزام زائران از ۲۱ ایستگاه پروازی طبق برنامه ریزی انجام می‌شود و امسال از فرودگاه‌های همدان، زنجان، چابهار و قشم نیز پروازهایی به مقصد عربستان خواهیم داشت.

وی درباره آمادگی هما تصریح کرد: برنامه‌ ریزی لازم از اسفند ۱۴۰۲ شروع و همچنان نیز ادامه دارد. بازرسی‌های فنی ناوگان، به خط کردن هواپیماهای در دست تعمیر، تشکیل جلسات هماهنگی حج، فعال کردن مرکز OCC، دیدار با روسای فرودگاه‌های عملیاتی در حج، هماهنگی با روسای شعب هما در داخل کشور، تدارک کیترینگ ویژه و تجهیز تعدادی از فرودگاه‌ها برای عملیات حج تمتع ۱۴۰۳ از جمله اقدامات هما در این خصوص است.

پیش‌تر مسوول ستاد حج تمتع شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از اعزام بیش از ۸۷ هزار زائر در عملیات حج تمتع ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: زائران خانه خدا در قالب گروه‌های مدینه قبل و بعد از تاریخ ۲۴ اردیبهشت عازم سرزمین وحی می‌شوند و عملیات رفت تا ۱۸ خرداد ادامه دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی