علت فوت محافظ فرزندان هاشمی رفسنجانی

کدخبر: ۶۴۱۶۷۴
اقتصادنیوز : مرحوم هاشمی رفسنجانی در خاطرات روزنوشت خود از ماجرای فوت محافظ خانه فرزندان خود نوشته است.
علت فوت محافظ فرزندان هاشمی رفسنجانی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اطلاعات ،مرحوم آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی در خاطرات روزنوشت خود از روز سی‌ام فروردین سال ۱۳۸۰ نوشت: در خانه و دفتر کوشک کار کردم. کار اصلاح نمایه‌های جلد دوازدهم تفسیر راهنما را تکمیل نمودم و بخشی از کتاب فهرست مطالب چاپ‌شده در روزنامه تایمز لندن دربارۀ ایران را خواندم؛ بنیاد تاریخ تنظیم کرده است. در رسانه‌های خارجی، حمله موشکی وسیع ایران به شش پایگاه منافقان [=سازمان مجاهدین خلق] در عراق، به تلافی خمپاره‌اندازی آنها، انعکاس وسیعی دارد.

درگیری‌های مرزی بین بنگلادش و هند، بعد از چند روز متوقف شده است. آمریکا برای ارعاب چینی‌ها، یک ناو جنگی به عنوان پشتیبانی از هواپیماهای جاسوسی اعزام کرده است. برنامه دارند در نزدیک مرزهای چین پرواز کنند. چین گفته است، هواپیمای توقیف‌شده آمریکا را در صورتی تحویل می‌دهد که آمریکا آماده متوقف‌کردن این پروازها باشد.

بعد از عقب‌نشینی اسرائیل از اراضی اشغالی غزه، فلسطینی‌ها چند خمپاره به یکی از شهرک‌های داخل اسرائیل پرتاب کردند و [یاسر] عرفات، [رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین]، اعلام کرد که نباید خمپاره‌اندازی شود. جراید آمریکا، در انتقاد از حکومت عربستان سعودی، مطالب زیادی نوشته‌اند. گفته می‌شود، عکس‌العمل سفر [امیر] نایف [بن‌عبدالعزیز، وزیر کشور عربستان] به ایران و امضای قرارداد امنیتی ایران و عربستان و محکومیت حملات فلسطینی‌ها از سوی اسرائیل است.

سدهای کرخه و مسجدسلیمان، امروز با حضور آقای [سیدمحمد] خاتمی، [رئیس‌جمهور] افتتاح شد و در گیلان، چای‌کاران در اعتراض به نابسامانی دریافت برگ سبز چای، تظاهرات و راه‌بندی داشتند؛ دیروز به آقای خاتمی تذکر داده بودم که ممکن است چنین وضعی پیش بیاید. با وعده اصلاح، متفرق شده‌اند و مهلت سه روزه داده‌اند.

در ترکیه، اعتصاب غذای وسیع زندانیان سیاسی در اعتراض به تغییر وضع زندانی‌ها ادامه دارد و تاکنون ۱۳ نفر از آنها مُرده‌اند و تظاهرات علیه مشکلات اقتصادی و به سیاست دولت ادامه دارد. در شهر سین‌سیناتی آمریکا، سیاهان تهدید کرده‌اند شورش را از سر می‌گیرند؛ گویا تاکنون ۱۹ قربانی داده‌اند.

متأسفانه آقای [سلطانعلی] سهیلی، محافظ خانه بچه‌ها، امروز با سکته قلبی فوت کرد؛ پدر شهید بود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی