اولین واکنش ایران به کشف گورهای دسته جمعی در یک مجتمع پزشکی غزه

کدخبر: ۶۴۲۱۱۸
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه نسبت به کشف گورهای دسته جمعی در محیط بیمارستان ناصر واکنش نشان داد.
اولین واکنش ایران به کشف گورهای دسته جمعی در یک مجتمع پزشکی غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به کشف گورهای دسته جمعی در محیط بیمارستان ناصر در غزه گفت: انتشار خبر هولناک، فجیع و دلخراش قتل‌عام و دفن دسته جمعی و پنهانی صدها نفر از بیماران، مجروحان و کادر پزشکی بیمارستان ناصر در محیط این بیمارستان در غزه، موجب بهت و اندوه افکار عمومی جهان شده است. 

خبر مرتبط
واکنش حماس به کشف گور دسته‌جمعی در خان یونس/ حمایت‌های آمریکا ، اسرائیل را گستاخ‌تر کرده است+ فیلم

اقتصادنیوز: جنبش حماس به کشف گور جمعی در مجتمع پزشکی ناصر در خان‌یونس که گفته می‌شود پیکر ده‌ها شهید در آنجا دفن شده است، واکنش نشان داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر حمایت حقوقِ بین‌الملل بشردوستانه بویژه کنوانسیون‌های 1949 ژنو از مراکز  بیمارستانی و درمانی اعلام نمود؛ ارتکاب جنایت مزبور علاوه بر احراز مسئولیت رژیم اسرائیل و مسئولیت کیفری مرتکبین صهیونیستی آن، موجِد مسئولیت  بین‌المللی برای  دولتهای حامی شناخته شده این رژیم است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: جنایات مکرر، سازمان یافته و گسترده رژیم صهیونیستی علیه ساکنان نوار غزه، از مصادیق بارز  نسل‌کُشی و جنایت جنگی است و مقابله  با بی کیفری آمرین و مباشرین جنایت یادشده، بر عهده جامعه جهانی و مراجع بین‌المللی است.

خبر مرتبط
کشف گور دسته جمعی در یک مجتمع پزشکی در غزه

اقتصادنیوز: حمله‌های هوایی و زمینی رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه همچنان ادامه دارد و نیروهای فلسطینی از کشف یک گور دسته جمعی در مجتمع پزشکی ناصر خبر دادند.

کنعانی افزود: جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن شدید این فاجعه هولناک، از دبیرکل سازمان ملل متحد، رئیس دوره‌ای شورای امنیت این سازمان و همه کشورها و اعضای مسئولیت پذیر در جامعه جهانی می‌خواهد که علاوه بر محکوم کردن آن، از ظرفیت‌های ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی برای تعقیب و رسیدگی قضایی این جنایت و مجازات عاملین و آمرین آن  استفاده نمایند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی