هشدار جدی برای داوطلبان کنکور 1403

کدخبر: ۶۴۲۵۱۰
اقتصادنیوز: مسئول حفاظت آزمون استان خوزستان نسبت به عضویت داوطلبان در گروه‌ها و کانال‌های تقلب هشدار داد.
هشدار جدی برای داوطلبان کنکور 1403

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مهدی اعصامی اظهار کرد: استفاده و همراه داشتن دستگاه‌های ارتباط الکترونیکی و حافظه‌دار در جلسۀ آزمون تخلف است و منجر به محرومیت از آزمون سراسری می‌شود.

خبر مرتبط
کنکور در مناطق سیل‌زده برگزار می‌شود؟

اقتصادنیوز: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری کنکور 1403 در مناطق سیل‌زده کشور خبر داد.

وی با تقدیر از اقدامات نهادهای امنیتی و انتظامی در شناسایی و رصد سوداگران کنکور در شبکه‌های اجتماعی مجازی عنوان کرد: قانون در مجازات افراد متخلف صراحت دارد و انجام هر یک از اعمال تخلف مرتبط با آزمون در قالب عضویت در گروه یا شبکه اجتماعی به تناسب نوع جرم می‌تواند به حبس از یک تا ۱۰ سال منجر شود.

اعصامی با بیان اینکه والدین داوطلبان تحت‌تأثیر تبلیغات کذب قرار نگیرند و سرنوشت فرزندان خود را به سوداگران و کلاهبرداران کنکور گره نزنند، گفت: حفاظت آزمون سازمان سنجش با همکاری نهادهای اطلاعاتی و امنیتی برای پیشگیری و مقابله با هر نوع تخلف از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده خواهد کرد تا شرایط اجرای عدالت آموزشی برای همۀ داوطلبان آزمون سراسری به‌صورت یکسان فراهم شود.

مسئول حفاظت آزمون استان خوزستان از داوطلبان شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ خواست که در صورت ورود به شبکه‌های مجازی مدعی تقلب و تضمین قبولی، هر چه سریع‌تر از آن خارج شوند تا مشمول مجازات‌های قانونی نشوند.

به گزارش ایسنا بنا بر اعلام دانشگاه شهید چمران اهواز،  ۷۱ هزار و ۶۴۹ داوطلب شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ استان خوزستان، ششم و هفتم اردیبهشت‌ماه امسال در این رویداد علمی به رقابت با یکدیگر می‌پردازند که از این تعداد ۴۶ هزار و ۷۴۳ نفر دختر و ۲۴ هزار و ۹۰۶ نفر پسر هستند.

در این دوره، آزمون گروه‌های «علوم انسانی» با حضور ۲۷ هزار و ۴۲۵ داوطلب و «علوم ریاضی و فنی» با حضور پنج هزار و ۸۹۷ داوطلب صبح روز پنج‌شنبه، آزمون گروه‌های «هنر» با حضور یک هزار و ۹۶۷ داوطلب و «زبان خارجه» با حضور چهار هزار و ۷۲ داوطلب عصر روز پنج‌شنبه و آزمون گروه «علوم تجربی» با حضور ۳۲ هزار و ۲۲۸ داوطلب صبح روز جمعه برگزار می‌شود.

همچنین دانشگاه شهید چمران اهواز در آزمون سراسری امسال میزبان ۱۰ هزار و ۱۲۲ داوطلب است که از این تعداد ۵ هزار و ۶۶۸ نفر دختر و ۴ هزار و ۴۵۴ نفر پسر هستند.

دانشکده‌های «علوم»، «کشاورزی»، «مهندسی»، «اقتصاد و علوم اجتماعی»، «ادبیات و علوم انسانی»، «علوم تربیتی و روان‌شناسی» و «الهیات و معارف اسلامی» دانشگاه شهید چمران اهواز میزبان این داوطلبان خواهند بود. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی