سناتور آمریکایی سرکوب اعتراضات دانشجویان را نکوهش کرد

کدخبر: ۶۴۳۴۸۰
اقتصادنیوز: سناتور آمریکایی گفت که اعزام گارد ملی برای سرکوب اعتراضات دانشجویان ایده بسیار بدی است.
سناتور آمریکایی سرکوب اعتراضات دانشجویان را نکوهش کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «تیم کین» عضو مجلس سنای آمریکا با یادآوری اشتباهات دولت آمریکا در سرکوب اعتراضات دانشجویی در زمان جنگ ویتنام، با اعزام گارد ملی ایالات متحده به دانشگاه‌ها مخالفت کرد.

خبر مرتبط
واکنش تند روسیه به سیاست‌های واشنگتن در سرکوب مخالفان خود

اقتصادنیوز: سفارت روسیه در یادداشتی در کانال تلگرامی خود سیاست آمریکا در اتهام زنی به مسکو در مورد اعمال محدودیت علیه اقلیت‌های مذهبی را محکوم و خواستار تمرکز این کشور بر یهودستیزی و اسلام‌هراسی در خاک ایالات متحده شد.

«مایک جانسون» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و برخی جمهوری‌خواهان کنگره این کشور خواستار آن شده‌اند که در متوقف‌نشدن اعتراضات دانشجویی علیه هم‌دستی آمریکا با جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، گارد ملی ایالات متحده وارد عمل شود.

تیم کین در واکنش به این پیشنهاد گفت: «بسیاری از مردم وقایعی که در زمان جنگ ویتنام اتفاق افتاد را به‌خاطر دارند؛ وقایعی که پایان خوبی نداشت. ورود گارد ملی به دانشگاه «کنت» نتیجه خوبی نداشت. فکر می‌کنم این ایده (اعزام گارد ملی برای سرکوب اعتراضات دانشجویی) بسیار بد است.»

او در اظهارات خود به کشته و زخمی‌شدن ۱۳ دانشجوی غیرمسلح آمریکایی توسط گارد ملی ایالت اوهایو اشاره کرد؛ دانشجویانی که در اعتراض به جنگ ویتنام، قوانین سربازگیری و همچنین حضور گارد ملی در محیط دانشگاه تجمع کرده بودند.

این سناتور آمریکایی افزود: «افراد حق دارند تظاهرات برگزار کرده و نظرات خود را ابراز کنند. بخش اعظم (دانشجویان) هم این کار را به‌صورت کاملاً مسالمت‌آمیز انجام می‌دهند.»

اعتراضات دانشجویی در حمایت از فلسطین و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در دانشگاه‌های سراسر دنیا در جریان است و در بسیاری از کشورهای غربی دانشجویان با برخورد نیروهای امنیتی مواجه شده‌اند.

این اعتراضات از دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک آغاز شد و با وجود سرکوب نهادهای امنیتی، به دیگر دانشگاه‌های آمریکا از جمله «ییل»، «نیویورک»، «هاروارد»، «تگزاس» و «کالیفرنیای جنوبی» سرایت یافت. این جنبش دانشجویی حالا در ادامه به دانشگاه‌های سایر کشورهای غربی از جمله انگلیس، فرانسه، آلمان، کانادا و استرالیا هم رسیده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی