نتانیاهو با ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه موافقت می‌کند؟

کدخبر: ۶۴۴۲۹۰
اقتصادنیوز: صدراعظم آلمان و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جریان گفت‌وگوی تلفنی با یکدیگر به بررسی موضوع آتش‌بس در غزه پرداختند.
نتانیاهو با ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه موافقت می‌کند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سخنگوی دولت آلمان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: اولاف شولتس، صدراعظم این کشور با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد و دو طرف در جریان این تماس تلفنی درخصوص درگیری میان اسرائیل و جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و برقراری آتش‌بس احتمالی در غزه به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

براساس گزارش وبگاه صدی البلد، در این بیانیه همچنین آمده است، شولتس و نتانیاهو در جریان این گفت‌وگوی تلفنی تلاش‌ها در راستای آزادی تمامی اسرای صهیونیست نزد جنبش حماس و برقراری آتش‌بس در غزه را مورد بررسی قرار دادند.

صدراعظم آلمان و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچنین درباره ورود کمک‌های بشردوستانه بیشتر به نوار غزه با یکدیگر رایزنی کردند.

خبر مرتبط
اعلام آخرین آمار تلفات و خسارات ناشی از جنگ غزه

اقتصادنیوز: منابع رسانه‌ای خبر دادند که نرخ فقر به بیش از ۹۰ درصد رسیده و ۹۵ درصد از تأسیسات غزه از کار افتاده است.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در روز هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال فلسطین و نزدیک به دو دهه محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی، عملیات موسوم به «طوفان الاقصی» را آغاز کرد.

رژیم صهیونیستی در پاسخ به این عملیات، حملات سنگینی را علیه غزه آغاز کرده و این منطقه را تحت محاصره کامل قرار داده است. تلفات بالای غیرنظامیان در غزه نیز فشارهای بین‌المللی بر نتانیاهو را افزایش داده است.

رژیم صهیونیستی از ابتدای حمله به مردم بی‌دفاع غزه اعلام کرده تا زمان دستیابی به اهداف ادعایی خود از جمله نابودی حماس و آزادی اسرا، جنگ غزه را متوقف نخواهد کرد، اهدافی که با گذشت چندین ماه هنوز محقق نشده‌اند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید