اردوغان به غربی‌ها تاخت/هشدار ترکیه به موافقان جنگ غزه

کدخبر: ۶۴۴۲۹۸
اقتصادنیوز: رجب طیب اردوغان گفت، این کشور، توقف و افشای نسل‌کشی فلسطینی‌ها در غزه توسط رژیم صهیونیستی را در صدر اولویت های بین المللی اش قرار داده و با وجود فشارهای لابی جهانی صهیونیسم، از این موضع، دست برنخواهد داشت.
اردوغان به غربی‌ها تاخت/هشدار ترکیه به موافقان جنگ غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه با انتقاد از تعامل غرب با نسل‌کشی فلسطینی ها در جریان تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه گفت: مدعیان حقوق بشر در سراسر جهان، فقط نظاره گر نسل کشی بیش از ۳۵ هزار فلسطینی از جمله ۱۵ هزار کودک در نوار غزه هستند.

رئیس جمهور ترکیه افزود: هیچ کدام از سران کشورهای غربی، در مقابل صحنه های کشتار وحشیانه فلسطینی ها در غزه واکنشی نشان نداده اند و فقط تعداد کمی از افراد دارای ضمیر انسانی در این زمینه موضع گیری کرده اند و هیچ انسان غربی شجاعی خطاب به اسرائیل نگفته است که به کشتار و نسل کشی پایان دهید.

اردوغان تاکید کرد: ترکیه، توقف و افشای نسل کشی فلسطینی ها در غزه توسط رژیم صهیونیستی را در صدر اولویت های بین المللی اش قرار داده و با وجود فشارهای لابی جهانی صهیونیستی بر این موضع خود تأکید دارد.

خبر مرتبط
ادعای ترکیه درباره کشته شدن 43 تروریست

اقتصادنیوز: وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که این کشور در داخل خاک خود، شمال سوریه و شمال عراق طی هفته جاری ۴۳ تروریست را کشته است.

رئیس جمهور ترکیه تصریح کرد: تروریسم نازی های جدید که براساس دشمنی با مسلمانان و ترک ها استوار است به سطحی رسیده است که زندگی، امنیت و دارایی شهروندان منطقه را تهدید می کند.

رجب طیب اردوغان تأکید کرد: حمایت برخی از کشورهای اروپایی از جریانات راست گرای افراطی، یک فاجعه واقعی و ننگ و آبروریزی برای دمکراسی های غربی است.

رئیس جمهور ترکیه همچنین گفت: ترکیه نه تنها به موضع گیری شجاعانه علیه اسلام ستیزی و بیگانه ستیزی پرداخته است، بلکه در جنگ غزه نیز که از هفت ماه پیش تاکنون ادامه دارد در این زمینه موضع گیری کرده است.

اردوغان افزود: ما همزمان با مخالفت‌مان با هرگونه اسلام ستیزی و نژاد پرستی فرهنگی، با هرگونه یهودی ستیزی نیز مخالف هستیم.

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به تلاش ها برای جلوگیری از موضع گیری ترکیه گفت: به کسانی که اقدام به تخریب من و ترکیه می کنند اعلام می کنند هرگز نخواهند توانست با یهودی ستیز خواندن ترکیه، به اهدافشان دست یابند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی