کشف پیکر شهدای غزه ادامه دارد/بیداد بیماری‌های واگیر در ویرانه‌ها

کدخبر: ۶۴۴۳۰۰
اقتصادنیوز: منابع فلسطینی اعلام کردند که با گذشت بیش از ۲۰۹ روز از جنگ غزه، هنوز بیش از ۱۰ هزار نفر همچنان در زیر منازل ویران شده مدفون هستند.
کشف پیکر شهدای غزه ادامه دارد/بیداد بیماری‌های واگیر در ویرانه‌ها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «محمود بصل» سخنگوی رسمی سازمان دفاع مدنی غزه اعلام کرد: این در حالی است که قایق های جنگی رژیم صهیونیستی مناطق ساحلی دیرالبلح در مرکز غزه را زیر آتش گرفتند.

منابع محلی از بیرون کشیدن پیکرهای ۶ شهید از منزلی در محله شیخ رضوان در غزه خبر دادند که از سوی ارتش رژیم صهیونیستی هدف قرار گرفته بود.

همزمان شهرداری دیرالبلح در غزه در بیانیه ای اعلام کرد: زباله‌ها در خیابان، مراکز اسکان و نزدیکی مراکز آب آشامدینی انباشته شده‌اند.

در این بیانیه آمده است: آب آشامیدنی به شدت کمیاب است و حشرات و خزندگان و پشه ها و بیماری های واگیر بیداد می کنند.

از سوی دیگر حماس در بیانیه ای اعلام کرد: ورود کامیونها امدادرسانی و کمکها پس از ورود به غزه از طریق گذرگاه بیت حانون در صبح امروز را با اهتمام زیادی دنبال می کنیم.

در این بیانیه آمده است: ما و ملتمان از همه طرفهایی که به مردم ما در غزه کمک می کنند، قدردانی می کنیم و ضمن تمجید از طرفهایی که حامی این کمکها هستند خواستار هدف قرار نگرفتن این کمک ها از سوی اشغالگران هستیم.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم صهیونیستی آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد. این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم صهیونیستی حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی