ادعای سنتکام درباره انهدام سه پهپاد یمنی

کدخبر: ۶۴۴۳۶۲
اقتصادنیوز: فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) جمعه مدعی شد که سه پهپاد نیروهای یمنی را با موفقیت ساقط کرد.
ادعای سنتکام درباره انهدام سه پهپاد یمنی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سنتکام در حساب خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: نیروهای فرماندهی مرکزی پنجشنبه حدود ساعت ۲ بعدازظهر به وقت صنعا، با موفقیت با سه پهپاد در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن مقابله کرده و آنها را نابود کردند.

این بیانیه مدعی شد: مشخص شد که این سامانه‌ها تهدیدی قریب‌الوقوع علیه آمریکا، نیروهای ائتلاف و کشتی‌های تجاری در منطقه ایجاد می‌کنند. این اقدامات در راستای حفاظت از آزادی دریانوردی و امن‌تر کردن آبهای بین‌المللی برای کشتی‌های تجاری، ائتلاف و آمریکا اتخاذ شد.

خبر مرتبط
وقوع انفجار در دمشق

اقتصادنیوز: رسانه‌های منطقه دقایقی پیش از شنیده شدن صدای انفجار در حومه دمشق خبر دادند.

نیروهای مسلح یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مردم غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده که هدف از این عملیات فقط دفاعی است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی