کاخ سفید ژست بشر دوستانه گرفت/ نگران حمله رژیم صهیونیستی به رفح هستیم

کدخبر: ۶۴۴۵۰۱
در بیانیه کاخ سفید، آمده است: ما به صورت شبانه‌روزی برای دستیابی به توافق آتش‌بس و بازگشت اسرا کار می‌کنیم.
کاخ سفید ژست بشر دوستانه گرفت/ نگران حمله رژیم صهیونیستی به رفح هستیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، کاخ سفید عصر جمعه (به وقت محلی) در بیانیه‌ای مدعی شد که نگران حمله زمینی بزرگ رژیم صهیونیستی به رفح است.

کاخ سفید در بیانیه خود درباره حمله احتمالی رژیم صهیونیستی به رفح، ادعا کرد: اگرچه ما طرح جامعی از (رژیم) اسرائیل در مورد عملیات نظامی در رفح در جنوب نوار غزه ندیده‌ایم اما نگرانی‌های خود را در مورد تهاجم زمینی بزرگ در رفح ابراز کرده‌ایم.

در ادامه این بیانیه کاخ سفید، آمده است: ما به صورت شبانه‌روزی برای دستیابی به توافق آتش‌بس و بازگشت اسرا کار می‌کنیم.

کاخ سفید در ادامه مدعی شد: یک میلیون و ۵۰۰ هزار فلسطینی در رفح هستند که باید از آنها محافظت شود.

این بیانیه می‌افزاید: ما با تحقیقات دادگاه بین‌المللی کیفری در مورد مناقشه فلسطین و (رژیم) اسرائیل مخالف هستیم و معتقدیم که این دادگاه صلاحیت رسیدگی به این موضوع را ندارد.

ینس لارک سخنگوی دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در غزه جمعه شب هشدار داد که هرگونه عملیات نظامی در رفح عواقب فاجعه باری خواهد داشت.

سخنگوی دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در غزه در گفت وگو با الجزیره با تاکید براینکه هرگونه عملیات نظامی در رفح عواقب فاجعه باری خواهد داشت، گفت: ما در حال تلاش برای گسترش دسترسی بشردوستانه به رفح هستیم.

وی همچنین به محدودیت‌ها در ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه اشاره کرد و افزود: ممانعت از دسترسی به کمک‌ها، فاجعه انسانی در غزه را تشدید می‌کند.

این مقام سازمان ملل متحد در ادامه با تاکید بر اینکه این نهاد هرگز در تخلیه اجباری در رفح شرکت نخواهد کرد، گفت: هم اکنون نیاز فوری به تلاش بیشتر برای کمک رسانی به غزه وجود دارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر کودکان غزه از سوء تغذیه رنج می‌برند و از نیازهای اولیه خود محروم هستند.

پس از گذشت ۲۱۰ روز از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم اشغالگر طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم صهیونیستی این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از ۲۱۰ روز نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره بوده، به تسلیم وا دارد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی