جزئیاتی جدید از پرونده «یسنا» از زبان فرمانده انتظامی گلستان

کدخبر: ۶۴۴۶۲۰
اقتصادنیوز: فرمانده انتظامی گلستان جزئیاتی تازه را از دستگیری عوامل اصلی ربودن یسنا اعلام کرد.
جزئیاتی جدید از پرونده «یسنا» از زبان فرمانده انتظامی گلستان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر،  سردار محمد سعید فاضل دادگر با عنوان اینکه دو عامل اصلی ربودن این کودک ۴ ساله کلاله‌ای دستگیر شده اند افزود: اگر چه پنج شبانه‌روز جست‌وجوی تیم‌های امدادی و مردمی با پیدا کردن یسنا پایان یافت، اما کار پلیس به پایان نرسید و در کنار تمام تلاش‌های خود که برای پیدا کردن کودک انجام می‌داد، همه سناریوها از جمله ربوده شدن یسنا را نیز مد نظر داشت و این مسئله را نیز پیگیری می‌کرد.

خبر مرتبط
۴ متهم اصلی پرونده مفقودی یسنا دستگیر شدند/ آخرین جزئیات از پرونده یسنا دختر گمشده

اقتصادنیوز: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کلاله استان گلستان از شناسایی و دستگیری عوامل اصلی ربایش کودک کلاله‌ای خبر داد.

فرمانده انتظامی گلستان گفت: پس از اعلام مفقودی این کودک کلاله‌ای در روز یکشنبه نهم اردیبهشت، بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت و با توجه به حساسیت موضوع کارشناسان پلیس اطلاعات و آگاهی شهرستان و سرتیم اطلاعات جنایی پلیس آگاهی استان و رئیس پلیس آگاهی استان به محل اعزام شدند.

او ادامه داد: پلیس در کنار تلاش‌های بی وقفه برای یافتن یسنا تمام فرضیه‌های احتمالی را نیز همزمان پیگیری می‌کرد و با هماهنگی‌های به عمل آمده بهترین سگ‌های زنده یاب را که در جستجوهای ساختمان پلاسکو عملکرد بسیار مطلوبی داشتند، از تهران درخواست کرد و در منطقه به کار گرفت.

دادگر گفت: پلیس آگاهی استان با به دست آوردن سرنخ‌هایی از روز سوم بیش از ۵٠ نفر را به عنوان مطلع و سه نفر را به عنوان مظنون مورد تحقیق و بازجویی قرار داد و در نهایت سه مظنون از میان این افراد شناسایی شدند که یکی از آنها بازداشت شد.

وی افزود: ربایندگان پس از اینکه متوجه شدند در تور اطلاعاتی پلیس قرار گرفته اند، عرصه را بر خود تنگ دیدند و برای رد گم کنی و فرار از چنگ قانون با توجه به آشنایی به منطقه در یک فرصت مناسب کودک را در مزارع محل رها کردند.

رئیس پلیس گلستان ادامه داد: این اتفاق عصر روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت روی داد و یکی از کایت سواران نیشابوری هنگام پرواز در منطقه، حضوری مشکوک در بین مزارع کلزا را اعلام می‌کند و بلافاصله یکی از تیم‌های پلیس به همراه سگ زنده یاب خود را به یسنا می‌رساند و او را در آغوش می‌کشد و در میان موجی از شادمانی مردم به خانواده اش تحویل داده می‌شود.

به گفته سردار فاضل دادگر، تحقیقات پس از پیدایش کودک از مظنونین اصلی با ادامه یافت تا اینکه با اشراف اطلاعاتی و عملیاتی پلیس دو نفر از عاملان ربایش که یکی از آنها در شهرستانی دیگر متواری و مخفی شده بود، دستگیر شدند و پس از بازجویی‌های فنی پلیس به جرم خود اعتراف کردند.

یسنا کودک چهار ساله کلاله‌ای عصر روز یکشنبه نهم اردیبهشت هنگامی که خانواده اش در مزرعه کشاورزی مشغول کار بودند از کنار مزرعه مفقود شد و عصر پنجشنبه سیزدهم اردیبهشت پیدا شد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی