این شهر درایران گورستان ندارد

کدخبر: ۶۴۴۶۵۰
اقتصادنیوز : جالب است بدانید که شهرهایی وجود دارند که به دلایل مختلفی از گورستان استفاده نمی‌کنند که یکی از این شهرهای بدون قبرستان در ایران را معرفی کرده ایم.
این شهر درایران گورستان ندارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نمناک،در ادامه معرفی شهرهای خاص کشور عزیزمان ایران، امروز نوبت به معرفی شهری رسید که تنها شهر بدون گورستان ایران لقب گرفته است .

تنها شهر ایران که هیچ گورستان و آرامگاهی در آن وجود ندارد، شهر مرزی جلفاست که مردمش سال‌هاست برای دفن اموات خود به روستاهای اطراف می‌روند.

جلفا کجاست؟

جلفا یکی از شهرهای گمرکی و مرزی ایران است که در جنوب ساحل رود مرزی ارس و شمال تبریز واقع شده است. این شهر زیبا در شمال غرب ورزقان و در استان آذربایجان شرقی قرار دارد.

 دلیل نامگذاری جلفا

اگر برای شما هم جالب است که بدانید چرا نام این شهر را جلفا گذاشته‌اند، در پاسخ باید بگوییم که این منطقه در گذشته جزو مراکز مهم پرورش کرم ابریشم بوده و مردمش بهترین‌ها در تولید ابریشم و پارچه‌های حریر محسوب می‌شدند از این رو، نامش را شهر جلفا گذاشتند.

جاهای دیدنی جلفا

جلفا را می‌توان یکی از مقاصد گردشگری خوش آب و هوا در آذربایجان شرقی دانست، به طوری که سالیانه تعداد قابل توجهی گردشگر از منطقه آزاد ارس و به خصوص جلفا بازدید می‌کنند. بازارچه‌های مرزی و مراکز خرید جلفا یکی از زیبایی های این شهر برای مسافران و گردشگران است. همچنین کلیساهای تاریخی و کاروانسراهای زیبای قدیمی از دیگر جاذبه‌های گردشگری جلفا محسوب می‌شوند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی