واکنش الجزیره نسبت به سرکوب تظاهرات دانشجویی آمریکا

کدخبر: ۶۴۴۸۴۳
اقتصادنیوز: شبکه خبری الجزیره در گزارشی نسبت به سرکوب شدید تجمع‌ها و تظاهرات دانشجویی آمریکا واکنش نشان داد.
واکنش الجزیره نسبت به سرکوب تظاهرات دانشجویی آمریکا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، اعتراضات دانشجویی در دانشگاه‌های آمریکا در اعتراض به کشتار مردم فلسطین در حالی ادامه دارد که پلیس آمریکا بر خلاف هفته‌های گذشته سیاست محافظه‌کاری خود را کنار گذاشته و به شدت این تجمعات را سرکوب می‌کند. واکنش خشن پلیس از سوی رسانه‌های آمریکا مثل سیاستمداران این کشور به نوعی منعکس می‌شود که نوعی اشاعه «یهود هراسی» است و حتی جو بایدن نیز در سخنرانی‌های خود از گفتن این مساله ترسی ندارد.

خبر مرتبط
رئیسی: در غرب شاهد تقابل جریان شرافت قشر دانشجویی با جریان شرارت هستیم

رئیس جمهور اظهار داشت: امروز شاهد تقابل جریان شرافت ِقشر آگاه و فهیم دانشجویی با جریان شرارتِ سرمداران متجاوز و متجاسر به قانون،‌ حقوق و آزادی‌های انسانی غرب هستیم

تحصن و تظاهرات دانشجویی تنها به دانشجویان محدود نمی‌شود و استادان و دیگر فعالان سیاسی نیز به این جنبش ملحق شده‌اند و همگی بر این باور هستند که آنچه در روزهای گذشته در آمریکا اتفاق افتاده است، افشا شدن ادعای دروغین آزادی بیان در این کشور است که نتوانسته چند هفته تحصن خاموش و چادرهای دانشجویی را در حیاط دانشگاه‌های مختلف تحمل کند.

نورا ارکات فعال سیاسی، پائولا چاکراوارتی استاد رشته رسانه دانشگاه نیویورک، عادل اسکندر استاد ارتباطات جهانی دانشگاه سیمون فریزر و الیجا کالنبرگ - فعال دانشجویی، دانشگاه تگزاس در آستین همگی بر این مساله تاکید دارند که تنها چیزی که در این تظاهرات به آن احترام گذاشته نمی‌شود، آزادی بیان است.

خبر مرتبط
خط‌ونشان جدید کنگره برای مجازات دانشجویان حامی فلسطین

اقتصادنیوز: رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا خواستار تحت فشار قرار دادن دانشگاه‌های این کشور با هدف ممانعت از ادامه اعتراضات حمایت از غزه شد.

فعالان دانشجویی و اساتید دانشگاه‌ها می‌گویند پلیس برای سرکوب دانشجویان از تمام سلاح‌های خود برای خاموش کردن صدای دانشجویان استفاده می‌کند.

در حالی که اعتراض های دانشجویان حامی فلسطین در دانشگاه ها در سراسر آمریکا ادامه دارد، تعداد زیادی از آنها بازداشت شده اند.

بر اساس بررسی های سی ان ان از دانشگاه ها و بیانیه های پلیس، بیش از ۴۰۰ معترض روز سه شنبه دستگیر شدند. از این تعداد، حدود ۳۰۰ نفر در دانشگاه کلمبیا و دانشکده سیتی کالج نیویورک دستگیر شدند.

سی ان ان همچنین برآورد کرد که به طور گسترده‌تر، بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر از ۱۸ آوریل در محوطه‌های دانشکده ها و دانشگاه های آمریکا بازداشت شده‌اند.

رئیس گشت پلیس نیویورک در پی یورش شب گذشته به دانشجویان در دانشگاه های نیویورک به ویژه دانشگاه کلمبیا و برخورد خشونت آمیز با دانشجویان حامی فلسطین و مخالف اسرائیل اعلام کرد: حدود ۳۰۰ نفر در دانشگاه کلمبیا و سیتی کالج نیویورک دستگیر شده اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی