واکنش آلمان نسبت به حمله اسرائیل به رفح

کدخبر: ۶۴۵۲۹۴
اقتصادنیوز: وزیر خارجه آلمان نسبت به عملیات گسترده اسرائیل در شهر رفح، هشدار داد.
واکنش آلمان نسبت به حمله اسرائیل به رفح

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «آنالنا بربوک» وزیر خارجه آلمان امروز (سه‌شنبه) رژیم صهیونیستی را از انجام حمله‌ای گسترده به شهر رفح بر حذر داشت و در عوض خواستار افزایش تعداد گذرگاه‌هایی شد که کمک‌های بشردوستانه از آن‌ها به مردم غزه می‌رسد.

خبر مرتبط
بیانیه حماس درباره حمله اسرائیل به رفح/وضعیت انسانی غزه وخیم شد

اقتصادنیوز: جنبش حماس از آمریکا و جامعه بین‌المللی خواست بر رژیم صهیونیستی برای توقف تجاوز علیه رفح فشار بیاورند.

او در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: «نسبت به یک حمله گسترده علیه رفح هشدار می‌دهم. یک میلیون آدم نمی‌توانند ناگهان غیب شوند. آن‌ها به حفاظت نیاز دارند. (ساکنان غزه) به حمایت بشردوستانه فوری نیاز دارند. به همین دلیل، گذرگاه‌های کرم ابوسالم و رفح باید فوراً باز شوند.»

رسانه‌های عبری بامداد امروز (سه‌شنبه) اعلام کردند ارتش رژیم صهیونیستی عملیات نظامی خود را در بخش شرقی شهر رفح آغاز کرده و جنگنده‌های این رژیم حملات هوایی شدیدی را علیه این منطقه انجام داده‌اند. کمی پیش از آن رژیم صهیونیستی از ساکنان نواحی شرقی غزه خواسته بود آن جا را ترک کنند.

خبر مرتبط
تهدید جدی حماس علیه اسرائیل/ با حمله به رفح اسرای اسرائیلی قتل‌عام می‌شوند

اقتصادنیوز: شاخه نظامی حماس با انتشار ویدئویی تاکید کرد که اسرائیل با حمله به رفح اسیران اسرائیلی را قتل‌عام خواهد کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه اعلام کرده بود که حتی در صورت حصول توافق آتش‌بس با حماس، باز هم حمله به رفح انجام خواهد شد. رژیم صهیونیستی در حالی به رفح حمله کرد که حماس دوشنبه با توافقنامه پیشنهادی مصر و قطر برای برقراری آتش‌بس و تبادل اسرا موافقت کرده بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    فوری/ حادثه برای بالگرد رئیسی + گزارش لحظه به لحظه