هشدار ترکیه نسبت به عواقب عملیات علیه رفح

کدخبر: ۶۴۵۳۲۱
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه ترکیه گفت: عملیات علیه رفح تمام جهان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
هشدار ترکیه نسبت به عواقب عملیات علیه رفح

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، ونجو کچه‌لی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه امروز سه شنبه در خصوص آخرین تحولات غزه گفت: عملیات علیه رفح تمام جهان را تحت تاثیر قرار خواهد داد. اسرائیل باید فورا از بخش غزه گذرگاه مرزی رفح که اشغال کرده، خارج شود.

خبر مرتبط
اولین واکنش کانادا به حمله اسرائیل به رفح

اقتصادنیوز: وزیر خارجه کانادا حمله اسرائیل به رفح را «غیرقابل قبول» دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در شبکه اجتماعی ایکس در این ارتباط نوشت: ما از پذیرش آخرین پیشنهاد از سوی طرف فلسطینی در خصوص برقراری آتش بس در غزه و آزادی متقابل اسیران و بازداشت‌ شدگان استقبال می‌ کنیم.

ونجو کچه‌لی بیان کرد: در حالی که پیشرفت مثبتی برای پایان دادن به ویرانی و کشتار غزه رخ داده است، تشدید حملات اسرائیل به رفح یک بار دیگر نشان داد که کابینه نتانیاهو با حسن نیت عمل نمی‌ کند.

خبر مرتبط
کاخ سفید مدعی شد؛ اسرائیل به ما اطمینان داد که عملیات رفح محدود است

اقتصادنیوز: هماهنگ کننده امور راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا مدعی شد: اسرائیل به آمریکا اطمینان داد که عملیات رفح محدود است.

این در حالیست که «جودت ییلماز» معاون رئیس جمهور ترکیه هم ساعتی پیش در خصوص آغاز مرحله نخست عملیات نظامی ارتش اسرائیل در رفح گفته بود: اسرائیل یک روز پس از تأیید پیشنهاد قطر و مصر درخصوص آتش‌بس توسط حماس به رفح حمله و موردی جدید به جنایات جنگی که از هفتم اکتبر در فلسطین مرتکب شده است، اضافه کرد. نتانیاهو و یارانش مرتکب جنایت علیه بشریت شدند و صاحبان قدرت که سکوت کردند دیر یا زود در برابر بشریت پاسخگو خواهند بود.

روز دوشنبه کابینه رژیم صهیونیستی آغاز مرحله نخست حمله زمینی به غزه را تصویب و با انتشار اطلاعیه‌های رسمی در فضای حقیقی- مجازی خواهان تخلیه شرق رفح از افراد غیرنظامی شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی