هاشمی: وظیفه ما آماده کردن شرایط برای استقلال و پرسپولیس است

کدخبر: ۶۴۵۵۷۵
اقتصادنیوز: وزیر ورزش و جوانان گفت: استقلال و پرسپولیس در ابتدای راه جدید هستند و باید به این دو باشگاه کمک کرد تا از مسیر اصلی‌شان دور نشوند.
هاشمی: وظیفه ما آماده کردن شرایط برای استقلال و پرسپولیس است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، کیومرث هاشمی افزود: تلاش ما رفع تمامی دغدغه‌های ورزشکاران است که برگزاری آیین تجلیل با حضور رییس جمهور یکی از این موارد بود.

وی گفت: وظیفه ورزشکار افتخارآفرینی است و وظیفه ما آماده کردن شرایط برای آنها و باید برای این قهرمانان آرامش را فراهم کنیم. یکی از معدود سالهایی بود که با شروع سال از ورزشکاران تجلیل شد.

هاشمی تصریح کرد: آنچه به لحاظ پرداختی نیاز بود انجام شد اما این به تنهایی کافی نیست و باید دغدغه ورزشکاران در بخش اشتغال، سربازی و مسکن را مرتفع کرد.

وزیر ورزش خاطرنشان کرد: در آیین نامه سرباز قهرمان رفع این دل‌نگرانی‌ها دیده شده و اصلاحات آن در حال انجام است که دامنه شمول ورزشکاران بیشتر شود.

وی افزود: سال قبل ورزش ١٠٠۵ بار پرچم جمهوری اسلامی را به اهتزاز در آورد و این ظرفیت ورزش قهرمانی است.

وزیر ورزش اضافه کرد: قانون می‌گوید باشگاه‌ها باید مشمول معافیت مالیاتی باشند. هر باشگاه به طور میانگین ١٠ تا ١٢ شغل ایجاد می‌کند و حدود ۴٣ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

وی اظهار کرد: دغدغه باشگاه‌داران، دغدغه درستی است و پیگیری معافیت مالیاتی را وظیفه خودم می دانم. رییس‌جمهور هم اعتقاد داشت وزارت ورزش نباید درگیر باشگاه‌داری شود.

هاشمی گفت: در کار مشترکی که در دولت انجام شد، اتفاق خیلی خوب واگذاری استقلال و پرسپولیس صورت گرفت.

وی افزود: باشگاه‌داری رسالت وزارت ورزش نیست، این واگذاری یکی از موفقیت‌های ورزش کشور است.

هاشمی همچنین اضافه کرد: دریافت حق پخش تلویزیونی حق باشگاه‌هاست و باید این حق داده شود. ٣۵ تا ٧٠ درصد درآمد باشگاه‌ها در دنیا بر اساس حق پخش تلویزیونی است که باشگاه‌های ما از این محروم هستند.

وی خاطرنشان کرد: استقلال و پرسپولیس در ابتدای راه جدید هستند و باید به این دو باشگاه کمک کرد تا از مسیر اصلی‌شان دور نشوند.

وی در پایان تاکید کرد: در موضوعات کلان وزارت ورزش به این دو باشگاه مردمی و پرطرفدار کمک خواهد کرد. باید نظر ۴٠ میلیون نفر هوادار این دو باشگاه راجلب کرد. البته حدود پنج درصد سهام این دو باشگاه به پیشکسوتان خواهد رسید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید