افزایش حوادث جوی در سال 1403

کدخبر: ۶۴۶۰۸۷
اقتصادنیوز: سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به مصدومیت ۱۴۹۲ نفر در حوادث جوی امسال گفت: ۴۱ نفر از هموطنان در حوادث جوی فوت کرده‌اند که این آمار رشد دو برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.
 افزایش حوادث جوی در سال 1403

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، بابک یکتاپرست با اشاره به افزایش حوادث جوی در سال 1403 اظهار کرد: از اول فروردین تا بیست و یکم اردیبهشت ماه سال جاری تعداد 1492 نفر در حوادث جوی دچار مصدومیت شده‌اند که این میزان رشد 97 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

فوت 41 ایرانی در حوادث جوی

وی افزود: همچنین 41 نفر از هموطنان در حوادث جوی فوت کرده‌اند که این آمار رشد دو برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

گرد و غبار علت عمده مصدومیت در حوادث جوی

یکتاپرست ادامه داد: گرد و غبار با 1069 مصدوم بیشترین تعداد مصدومان حوادث جوی را داشته است؛ ریزش کوه باعث مصدوم شدن 6 تن و طوفان باعث مصدومیت 351 نفر شده است.

مرگ 5 نفر بر اثر اصابت صاعقه

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: 36 نفر از هموطنان در سیلاب‌ها جان خود را از دست داده‌اند و 5 نفر نیز بر اثر اصابت صاعقه فوت شده‌اند.

غرق شدگی 203 نفر در سال جاری

وی با اشاره به آمار غرق شدگی هموطنان در سال جاری بیان کرد: از ابتدای سال تا 21 اردیبهشت ماه، 203 نفر در رودخانه‌ها، دریاها، استخرهای شنا، استخرهای کشاورزی، سدها و کانال‌های آب کشاورزی دچار غرق شدگی شده‌اند که از این تعداد 128 نفر فوت کرده‌اند.

یکتاپرست ادامه داد: 76 درصد از مصدومان آقا و 24 درصد خانم بوده‌اند همچنین میانگین سنی مصدومان 22 سال و کم‌سن‌ترین غریق یک پسربچه یک ساله بوده که در محل حادثه جان خود را از دست داده است. مسن‌ترین غریق نیز یک آقای 80 ساله بوده است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد: بیشترین موارد غرق شدگی در استان‌های بوشهر، فارس،‌ اصفهان، هرمزگان و تهران بوده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی