سازمان ملل این کشورها را از حق رای در مجمع عمومی محروم کرد

کدخبر: ۶۴۶۳۱۸
اقتصادنیوز: سازمان ملل متحد حق رای افغانستان، اکوادور و ونزوئلا را تعلیق کرد.
سازمان ملل این کشورها را از حق رای در مجمع عمومی محروم کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، براساس فهرست منتشر شده توسط سازمان ملل، ۶ کشور افغانستان، کومور، اکوادور، سائوتومه و پرنسیپ، سومالی و ونزوئلا در ۲ سال گذشته حق عضویت سازمان ملل را نپرداخته اند.

خبر مرتبط
درخواست عراق برای پایان ماموریت سازمان ملل در این کشور

اقتصادنیوز: دولت عراق امروز (یکشنبه) با طرح درخواستی خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل برای عراق (یونامی) در این کشور شد.

کومور، اکوادور و سومالی موفق شده اند با ارائه توضیحات از این قانون مستثنی شوند، اما افغانستان، اکوادور و ونزوئلا به دلیل ارائه نکردن توضیحات قانع کننده از حق رای محروم شده اند.

برخی کارشناسان اظهار می‌کنند افغانستان نسبت به سایر کشورهای این فهرست، دلایل کافی برای پرداخت نکردن حق عضویت داشته است زیرا نماینده دولت قبلی افغانستان در سازمان ملل تلاش لازم را در این رابطه نداشته است.

خبر مرتبط
حماس بیانیه صادر کرد/ سازمان ملل از مواضع سست و ضعیف خود دست بر دارد!

اقتصادنیوز: جنبش حماس با تاکید بر اینکه آمریکا و جو بایدن مسئول اصلی تداوم و تشدید جنایات اشغالگران علیه غزه هستند، از جامعه جهانی و سازمان ملل خواست مواضع سست خود را کنار گذاشته و اقدام فوری و جدی برای توقف تجاوزات وحشیانه صهیونیست‌ها ضد مردم غزه اتخاذ کنند.

محرومیت افغانستان از حق رای در سازمان ملل درحالی است که وضعیت کرسی این کشور در سازمان ملل در سه سال اخیر تبدیل به موضوعی بحث برانگیز شده است.

حکومت سرپرست طالبان بارها خواستار اعطای کرسی افغانستان در سازمان ملل به این حکومت شده ولی این درخواست از سوی سازمان ملل رد شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید