اولین واکنش حماس به تصمیم مصر درباره اسرائیل

کدخبر: ۶۴۶۳۲۲
اقتصادنیوز: حماس از تصمیم کشور مصر برای پیوستن به شکایت آفریقای جنوبی علیه اسرائیل در دیوان دادگستری بین‌المللی در لاهه استقبال کرد.
اولین واکنش حماس به تصمیم مصر درباره اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، جنبش حماس امروز یکشنبه در بیانیه‌‎‌ای مطبوعاتی همچنین اقدام مصر به محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت بی‌دفاع فلسطین و درخواست از دیوان دادگستری بین‌المللی برای ملزم نمودن این رژیم به ورود کمک‌های بشردوستانه و توقف هرگونه اقدامی که به قتل و کشتار غیرنظامیان فلسطینی در نوار غزه منجر شود و تاکید بر ضرورت بازگشایی گذرگاه زمینی رفح را ستود.

خبر مرتبط
درخواست ضد اسرائیلی آفریقای جنوبی از دادگاه لاهه

آفریقای جنوبی اعلام کرد: حمله اسرائیل به رفح و خطر شدیدی که برای کمک های بشردوستانه و خدمات اولیه، حیات سیستم پزشکی و بقای فلسطینیان در غزه به همراه دارد، تنها تشدید وضعیت کنونی در این منطقه نیست.

حماس از تمامی کشورهای اسلامی و عربی و دیگر کشورهای جهان دعوت کرد در راستای حمایت از قضیه فلسطین دست به اقداماتی مشابه زده و به شکایت طرح شده علیه رژیم جنایتکار صهیونیستی بپیوندند و هرگونه روابط با این رژیم را قطع کرده و آن را در عرصه بین‌المللی منزوی کنند و در تلاش برای بازخواست و محاکمه سران تروریست آن به خاطر ارتکاب جنایات هدفمند و سازماندهی شده علیه کودکان و غیرنظامیان فلسطینی در نوار غزه باشند.

وزارت خارجه مصر امروز -یکشنبه- در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور رسما قصد دارد به شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی در دیوان بین‌المللی دادگستری به دلیل جنایت نسل‌کشی این رژیم در نوار غزه بپیوندد.

خبر مرتبط
لیبی هم به پرونده شاکیان اسرائیل در دادگاه لاهه پیوست

اقتصادنیوز: به دنبال تشدید حملات اسرائیل به رفح، لیبی هم به پرونده شکایت آفریقای جنوبی از رژیم تل‌آویو پیوست.

آفریقای جنوبی در ۲۹ دسامبر ۲۰۲۳ (۹ دی ۱۴۰۲) شکایتی را به دیوان بین‌المللی دادگستری تسلیم کرده و صدور حکم علیه رژیم صهیونیستی به دلیل نقض کنوانسیون نسل‌کشی در جریان حمله به غزه را خواستار شده بود.

در تحولی جدید، رژیم صهیونیستی تخلیه شهر رفح واقع در جنوب غزه را آغاز و تهدید کرده حمله زمینی به این شهر را عملیاتی می‌کند؛ جایی که یک میلیون و نیم آواره فلسطینی مستقر شده‌اند.پیش از این چندین کشور از جمله لیبی به شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم اسرائیل پیوستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی