امیرعبداللهیان: برای تعمیق تفاهم و همدلی بین کشورهای منطقه مصمم هستیم

کدخبر: ۶۴۶۳۲۳
اقتصادنیوز: وزیر خارجه ایران در سومین نشست گفت‌وگوهای ایرانی - عربی گفت: ایران برای ارتقا و تعمیق تفاهم و همدلی بین کشورهای منطقه مصمم است.
امیرعبداللهیان: برای تعمیق تفاهم و همدلی بین کشورهای منطقه مصمم هستیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه و طی سخنانی در سومین نشست گفت‌وگوهای ایرانی - عربی با عنوان  «برای همکاری و تعامل» گفت ایران برای ارتقا و تعمیق تفاهم و همدلی بین کشورهای منطقه مصمم است و رویکرد رئیس‌جمهور در برجسته‌سازی سیاست همسایگی ناظر به همین نکته است.

خبر مرتبط
تاکید امیرعبداللهیان بر اهمیت توسعه روابط با پاکستان برای ایران

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه در نشست هم اندیشی در امور کنسولی نمایندگی‌های ایران در پاکستان بر اهمیت توسعه روابط با پاکستان برای ایران تاکید کرد.

امیرعبداللهیان همچنین گفت: معتقدیم امروز از مرحله گفت‌وگوهای ایرانی-عربی عبور کرده‌ایم و به ‌گفت‌وگوهای منطقه‌ای وارد شدیم و فراتر از آن، امروز در مرحله همکاری‌های منطقه‌ای قرار داریم.

وی افزود: ما نیازمند تداوم گفت‌وگوی صادقانه برای نیل به فرصت‌های مشترک جهت ارتقا همکاری‌ها، شناخت چالش‌ها و موانع تحقق اهداف هستیم. مشترکات ما فراوان است و می‌توان مدعی بود که وزن مشترکات بیشتر از افتراق‌هاست. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی