توصیه مهم رئیسی به مدیران دستگاه‌های دولتی/تشکر از ناظران و مجریان برگزاری دور دوم انتخابات

کدخبر: ۶۴۶۳۳۲
اقتصادنیوز: رئیس جمهور به مدیران دستگاه‌های دولتی توصیه کرد با نظارت مستمر بر زیر مجموعه‌های خود، از رعایت کرامت انسانی در دستگاه تحت مدیریت خود اطمینان حاصل کنند.
توصیه مهم رئیسی به مدیران دستگاه‌های دولتی/تشکر از ناظران و مجریان برگزاری دور دوم انتخابات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی در جلسه عصر امروز یکشنبه هیئت دولت در سخنانی حفظ کرامت افراد جامعه را از شاخصه های مهم مدیریتی اهل بیت علیهم‌السلام دانست و همه مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی را به رعایت این اصل مهم مدیریتی فراخواند.

خبر مرتبط
اعتراض روزنامه دولت به انتشار اخبار مربوط به نقد مراجع از دولت رئیسی

روزنامه ایران نوشت: 24 ساعت پس از دیدار رئیس جمهور با آیت‌الله نوری همدانی، دفتر این مرجع تقلید اطلاعیه‌ای صادر کرد. اما این اطلاعیه، بیش از اینکه ناظر بر خود این دیدار باشد، ناظر بر سوءاستفاده‌ها و سوءبرداشت‌های عامدانه برخی رسانه‌های مخالف دولت از محتوای این دیدار است.

رئیس جمهور با بیان اینکه حفظ کرامت ارباب رجوع و کارمندان در ادارات و عموم شهروندان در تمام شئون جامعه، مصداق عینی اعمال این اصل مدیریتی است، به مدیران دستگاه‌های دولتی توصیه کرد با نظارت مستمر بر زیر مجموعه‌های خود، از رعایت کرامت انسانی در دستگاه تحت مدیریت خود اطمینان حاصل کنند.

رئیس جمهور در ادامه ضمن قدردانی از میزبانی مردم شریف و متدین استان قم و همچنین مراجع عظام تقلید، علما و مسئولین استان از کاروان دولت مردمی، ابراز محبت مردم و مراجع عظام تقلید نسبت به خدمات دولت و تذکرات را موجب مضاعف شدن مسئولیت دولتمردان در عمل به وظایف خود در تامین نیازهای استان و رفع موانع و مشکلات موجود دانست.

خبر مرتبط
درخواست مهم رئیسی از هنرمندان درباره غزه

اقتصادنیوز: رئیس جمهور تأکید کرد: امروز غزه به تابلویی تبدیل شده که یک وجه آن صفحه روشن شرافت و مقاومت به خداست و صفحه تاریک آن نیز نمایش اوج جنایت و نسل‌کشی رژیم صهیونیستی و حامیان او است که لازم است این دو صفحه با ابزارهای فرهنگی و هنری برای نسل‌ها به نمایش درآید.

رئیسی همچنین از ناظران و مجریان برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی به‌ویژه در برگزاری تجربه موفق انتخابات الکترونیکی تشکر و قدردانی کرد.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به گزارش وزیر نفت درباره توسعه و تامین منابع مالی حوزه نفت، نتیجه اقدامات انجام شده را افزایش درآمدهای کشور دانست و بر پیگیری این اقدامات تا تحقق کامل نتیجه تاکید کرد.

همچنین با توجه به پایان دوره مسئولیت معاون پارلمانی رئیس جمهور ، رئیسی در جلسه امروز هیئت دولت از خدمات و زحمات دکتر حسینی به عنوان چهره علمی، فرهنگی و انقلابی در سمت معاونت پارلمانی رئیس جمهور تقدیر و بر استفاده از تجربیات و توانمندی‌های وی در سنگرهای دیگر در دولت مردمی تاکید کرد.   

پیش از سخنان رئیس جمهور وزیر نفت در گزارشی تفصیلی درباره توسعه و تامین منابع مالی حوزه نفت، از تکمیل و بهره‌برداری 67 طرح نیمه تمام در حوزه نفت و گاز و افزایش تولید نفت به 3 میلیون و 550 هزار بشکه در سال گذشته خبرداد و افزود: تولید گاز کشور نیز حدود 30 میلیون متر مکعب رشد داشته که 7 میلیون متر مکعب آن حاصل از جمع‌آوری گازهای مشعل بوده است.

وی در ادامه از افزایش 5 میلیون تنی ظرفیت صادرات پتروشیمی کشور و در مجموع  رشد 20 درصدی گروه نفت و گاز در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: ‌برنامه وزارت نفت برای امسال  نیز بهره‌برداری از 79 طرح نیمه‌تمام و آغاز 50 طرح جدید درحوزه نفت، گاز و پتروشیمی است که اقدامی بی سابقه و یک انقلاب در این حوزه محسوب می‌شود.

افزایش تولید نفت خام، افزایش تولید گاز خام، توسعه میادین گازی، افزایش ظرفیت پالایشی نفت، افزایش ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی، افزایش کمی و کیفی تولید فرآورده‌های نفتی مطابق با استاندار یورو5، افزایش ظرفیت خطوط انتقال فرآورده‌های نفتی، افزایش خطوط سراسری گاز و گازرسانی جدید به شهر، روستا و صنایع از جمله آثار تکمیل طرح‌های نیمه تمام و اولویت دار در جهش تولید نفت و گاز بود که مهندس اوجی به آنها اشاره کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری همایش کودک سالم از رو نمایی دو واکسن  «پنوموکوک» و «روتاویروس» برای کودکان و همچنین رونمایی از سند درمان رایگان کودکان زیر 7 سال در دولت مردمی خبر داد.

وزیر امور اقتصاد و داریی نیز از به سرانجام رسیدن طرح سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی به عنوان یکی از مطالبات رئیس جمهور از این وزارتخانه خبر داد و افزود: یکی از چهار محور مطالبات رئیس جمهور در جریان بازدید نظارت ستادی از وزارت امور اقتصادی و دارایی، موضوع سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی بود که بحمدالله در پایان سال 1402 توانستیم این سامانه را به طور کامل به مرحله اجرا برسانیم.

خبر معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور در جلسه امروز، ثبت رکود تاریخی در انعقاد قرارداد با شرکت‌های دانش بنیان در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری (inotex) بود که آقای دهقانی فیروز آبادی با اشاره به همت وزارت نفت در توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان گفت‌: در دولت مردمی تعداد استفاده از این شرکتها در صنعت نفت از 150 به 700 شرکت افزایش یافته و با اجرای تنها 60 درصد از توافقات صورت گرفته میان این وزارتخانه با شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان تا کنون بیش از یک و نیم میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور حاصل شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در سخنانی از برگزاری جلسه کارگروه کاغذ و نشر درحضور معاون اول رئیس جمهور و حل بسیاری از مشکلات و گره‌های موجود در این حوزه خبر داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی