زلنسکی: درگیری‌های شدید در مناطق مرزی ادامه دارد

کدخبر: ۶۴۶۳۵۰
اقتصادنیوز: رئیس جمهوری اوکراین گفت: نبردهای تدافعی و درگیری‌های شدید در بخش‌های زیادی از مناطق مرزی ادامه دارد.
زلنسکی: درگیری‌های شدید در مناطق مرزی ادامه دارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، زلنسکی در پیام شبانه خود گفت: نبردهای تدافعی و درگیری‌های شدید در بخش‌های زیادی از مناطق مرزی ادامه دارد.

خبر مرتبط
بلومبرگ بررسی کرد: در جنگ اوکراین، ابتکار عمل با مسکو است!

اقتصادنیوز: تارنمای «بلومبرگ» امروز در تحلیلی از "جنگ جهان‌ شمول" روسیه و اوکراین نوشت، اگرچه کشورهای غربی از رهگذر این مناقشه به برخی از اهداف خود دست یافته‌اند، با این حال روسیه اکنون توانسته به یاری متحدان خود ابتکارعمل را در دست بگیرد و پیروزی های اخیر آن موجب شده تا پیروزی اوکراین دیگر قطعی به نظر نرسد.

وی افزود: هدف از حمله به منطقه خارکیف، گسترش دامنه فعالیت نیروهای ما به مناطق دیگر و تضعیف روحیه و انگیزه و توان دفاعی این نیروهاست.

زلنسکی اظهار کرد: برخی از روستاهای منطقه خارکیف از منطقه خاکستری به منطقه درگیری تبدیل شده‌اند. اشغالگر تلاش می‌کند که در بعضی از این روستاها جای پای خود را محکم کرده و از برخی روستاهای دیگر برای پیشروی بیشتر استفاده کند.

خبر مرتبط
پارلمان آلمان پیشنهاد داد: کشورهای ناتو به کمک اوکراین بیایند و موشک های روسی را رهگیری کنند!

اقتصادنیوز: برخی از چهره‌های پارلمان آلمان، با استفاده کردن از ادوات پدافند هوایی ناتو در خارج از اوکراین برای رهگیری موشک‌های روسیه در آسمان اوکراین موافقت کردند.

به گزارش رویترز، زلنسکی همچنین از شدت گرفتن درگیری‌ها در برخی مناطق دونتسک خبر داد و گفت که شدت این خصومت‌ها کمتر از درگیرهای خارکیف نیست.

وی افزود که در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰ درگیری مسلحانه با نیروهای روسیه در منطقه «پوکورفسک» در شمال غرب شهر آودیوکا رخ داده و مناطق لیمان، کوپیانسک، کراماتورسک و چند ناحیه دیگر نیز شاهد درگیری‌ها شدید است.

شبکه خبری «اسکای نیوز» نوشت: در حالی که نیروهای اوکراینی در انتظار تسلیحات غربی هستند روسیه جبهه بزرگی را در جنگ با اوکراین و برای فتح شهر کلیدی خارکیف تلاش می‌کنند.

در همین حال وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور در حملات جمعه و شنبه، پنج روستای مرزی در منطقه خارکیف اوکراین را تصرف کردند.

مقام‌های اوکراین یکشنبه اعلام کردند که با شدت گرفتن درگیری‌ها در خارکیف بیش از چهار هزار نفر از ساکنان نواحی شمالی این منطقه، محل سکونت خود را ترک کرده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی