اختلال در پروازهای فرودگاه بمبئی هند به دلیل بارش شدید باران

کدخبر: ۶۴۶۵۰۸
اقتصادنیوز: بارش باران و وزش باد شدید در پایتخت تجاری هند، پروازها و حرکت قطارهای حومه‌ای بمبئی را متوقف کرد.
اختلال در پروازهای فرودگاه بمبئی هند به دلیل بارش شدید باران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، پروازها در فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی مهاراج بمبئی به دلیل دید کم و بارش باران به طور موقت، متوقف شد.

فرودگاه بین‌المللی چاتراپاتی شیواجی مهاراج (CSMIA) به دلیل شرایط جوی نامناسب و طوفان گرد و غبار در شهر، دید کم و وزش باد شدید، به طور موقت پروازهای خود را برای حدود ۶۶ دقیقه متوقف کرد.

این فرودگاه در بیانیه‌ای اعلام کرد: عملیات در ساعت ۱۷:۰۳ به وقت محلی از سر گرفته شد.

۱۵ هواپیما در این مدت مسیر خود را تغییر دادند و خدمات مترو و قطارهای محلی به دلیل بارش باران و بادهای شدید در بمبئی و مناطق مجاور آن، مختل شدند.

اداره هواشناسی هند (IMD) با صدور هشدار، طوفان رعد و برق همراه با رعد و برق و بارش های متوسط تا شدید را برای مناطق مختلف اوتار پرادش و بمبئی پیش‌بینی کرد.

یکی از مقامات اداره هواشناسی هند گفت: طوفان همراه با رعد و برق و بارش های خفیف تا متوسط همراه با بادهای تند با سرعت ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر در ساعت به احتمال زیاد در نقاط دور افتاده بمبئی در ۳ تا ۴ ساعت آینده رخ می‌دهد.

سخنگوی متروی بمبئی نیز درباره حرکت قطارها گفت: خدمات مترو به دلیل افتادن بنر تبلیغاتی روی سیم‌های برق مترو با وزش باد شدید متوقف شد.

از سوی دیگر خدمات قطارهای حومه‌ای در راه آهن مرکزی بمبئی پس از خم شدن یک ستون از تجهیزات راه‌آهن به دلیل وزش باد شدید، در خط اصلی متوقف شده است.

قطعی برق، حادثه سقوط درختان نیز در مناطق نزدیک به بمبئی و برخی مناطق دیگر گزارش شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی