اعلام زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون ترمیم معدل 1403/ کنکوری‌ها بخوانند

کدخبر: ۶۴۶۷۵۵
اقتصادنیوز: آزمون ترمیم معدل سال 1403 طبق اعلام پیشین وزارت آموزش و پرورش در خردادماه برگزار و زمان توزیع کارت این آزمون نیز اعلام می‌شود.
اعلام زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون ترمیم معدل 1403/ کنکوری‌ها بخوانند

به گزارش اقتصادنیوز،‌ وزارت آموزش و پرورش برای رفع این نگرانی کنکوری ها، فرایند ترمیم معدل را در نظر گرفته است تا افراد از تاثیر مثبتی که نمره معدل در کنکور دارد، بهره مند شوند.

مهلت ثبت نام در آزمون ترمیم معدل روز شنبه 15 اردیبهشت ماه در سامانه سازمان سنجش به پایان رسید و آزمون آن در خردادماه برگزار می شود. داوطلبان برای ترمیم معدل یکبار بیشتر فرصت ندارند که خرداد همزمان با آزمون‌های پایه‌های تحصیلی برگزار می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز، داوطلبانی که در آزمون سراسری ثبت‌نام کرده‌اند باید از طریق سامانه جامع آزمون در وبگاه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی my.sanjesh.org وارد فرایند مشاهده سوابق تحصیلی شوند.

همچنین، سایر افراد نیز می‌توانند از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش‌وپرورش، سوابق تحصیلی خود را مشاهده و تأیید کنند.

چه کسانی می توانند در ترمیم معدل شرکت کنند؟

برای ترمیم معدل به فارغ‌التحصیلان دوره متوسطه و دبیرستان (از سال ۸۴ به بعد) و دارندگان مدرک پیش دانشگاهی (از سال ۹۱ به بعد) اجازه داده می‌شود در صورتی که نمرات خوبی در امتحانات نهایی خود به‌دست نیاورده‌اند، بتوانند ثبت‌نام آزمون ترمیم معدل خود را انجام دهند.

وزارت آموزش و پرورش با توجه به برنامه زمانبندی که برای برگزاری آزمون ترمیم معدل در نظر دارد، زمان توزیع کارت این آزمون را به داوطلبان اعلام می کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی