محموله موشکی جدید فرانسه برای اوکراین

کدخبر: ۶۴۶۸۲۵
اقتصادنیوز: وزیر دفاع فرانسه اعلام کرد که پاریس محموله جدیدی از موشک‌های «آستر» در اختیار اوکراین قرار می‌دهد.
محموله موشکی جدید فرانسه برای اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، لکورنو در یک جلسه استماع در پارلمان فرانسه با اشاره به لزوم «رهگیری موشک‌های روسیه که کی‌یف را هدف قرار می‌دهند» اظهار کرد: دستور ارسال دومین محموله از موشک‌های آستر را امضا کرد.

خبر مرتبط
اوکراین روی لبه تیغِ شکست؟

اقتصادنیوز: در پی پیشروی‌های بی‌سابقه روسیه در روزهای اخیر در خط مقدم جنگ اوکراین رئیس اطلاعات نظامی کی‌یف در مصاحبه‌ با روزنامه آمریکایی گفت کشورش «روی لبه» شکست در جنگ قرار گرفته است.

وی افزود، این موشک‌ها در سامانه دفاع هوایی SAMP/T-MAMBA که فرانسه و ایتالیا مشترکا در اختیار اوکراین قرار داده‌اند، کاربرد خواهد داشت.

این در حالی است که امانوئل مکرون و ولودیمیر زلنسکی رئیسان جمهوری فرانسه و اوکراین سه‌شنبه در تماسی تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو کردند و کاخ الیزه اعلام کرد که پاریس در روزها و هفته‌های آینده کمک نظامی بیشتری به اوکراین ارسال خواهد کرد.

الیزه در بیانیه‌ای گفت: رئیس جمهوری فرانسه تصمیم خود را برای حمایت کامل از اوکراین اتخاذ کرده است و این حمایت همچنان در روزها و هفته‌های آینده در اقدامات نظامی اوکراین ادامه خواهد داشت.

در این بیانیه آمده است که مکرون در تماس خود با زلنسکی بر حمایت خود از آتش‌بس در جریان بازی‌های المپیک پاریس در تابستان امسال تاکید کرد که شامل توقف عملیات روسیه و انجام همه ابتکارات دیپلماتیک برای آغاز مذاکرات می‌شود.

هفته گذشته، شی جینپینگ رئیس جمهوری چین خواستار برقراری یک آتش‌بس سراسری در اوکراین در جریان بازی‌های المپیک پاریس شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی