مخالفت آلمان با تصمیم آمریکا درباره چین

کدخبر: ۶۴۶۸۳۵
صدراعظم آلمان با تصمیم آمریکا برای اعمال و تعیین تعرفه بر واردات خودروهای برقی از چین مخالفت کرد.
مخالفت آلمان با تصمیم آمریکا درباره چین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شولتس سه‌شنبه درباره تصمیم آمریکا برای تعیین تعرفه بر واردات خودروهای برقی از چین اظهار کرد: در حال حاضر، ۵۰ درصد از خودروهای برقی وارداتی چین شامل برندهای غربی است که در آن کشور فعالیت می‌کنند.

خبر مرتبط
دنیا در آستانه نبرد بزرگ/ تغییر جهان پس از شوک چینی

اقتصادنیوز: جوزف نای، استاد دانشگاه هاروارد با انتشار یادداشتی ضمن اشاره به نقاط اختلاف میان چین و آمریکا، با استناد به چندین حوزه تاکید دارد که دغدغه های مشترک دو قدرت می تواند زمینه را برای تعامل میان این دو هموار کند.

وی با تاکید بر اینکه اتحادیه اروپا بر این خودروها تعرفه وضع نخواهد کرد، افزود که «مراودات متقابل» شرایط را برای اعمال چنین تعرفه‌هایی از سوی اتحادیه اروپا متفاوت می‌کند.

صدراعظم آلمان یادآوری کرد: نباید فراموش کنیم که خودروسازان اروپایی و همچنین بسیاری از شرکت‌های آمریکایی در بازار چین موفق هستند و بسیاری از خودروهای تولیدشده در اروپا را در چین به فروش می‌رسانند.

جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا امروز سه‌شنبه از افزایش شدید تعرفه‌ها بر کالاهای وارداتی از چین شامل خودروهای الکتریکی، تراشه‌های رایانه‌ای و محصولات پزشکی رونمایی کرد؛ اقدامی که گفته می شود با هدف جلب نظر رای‌دهندگانی باشد که از سیاست‌های اقتصادی وی ناراضی هستند.

کاخ سفید در بیانیه ای با اشاره به آنچه که «خطرات غیرقابل قبول» برای امنیت اقتصادی آمریکا حاصل از «اقدامات غیرمنصفانه چین» نامید، اعلام کرد: بایدن تعرفه های اعمال شده از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا را حفظ خواهد کرد و در عین حال برخی دیگر را هم افزایش می دهد.

براساس اعلام کاخ سفید، این اقدام بر ۱۸ میلیارد دلار کالاهای وارداتی از چین از جمله فولاد و آلومینیوم، نیمه هادی ها، باتری ها، مواد معدنی مهم و کلیدی و صفحات خورشیدی تاثیر می‌گذارد.

بر اساس آمار اداره ایالات متحده، آمریکا در سال ۲۰۲۳ میلادی، ۴۲۷ میلیارد دلار کالا از چین وارد و ۱۴۸ میلیارد دلار به آن صادر کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی