وزیر کشور دستور ویژه صادر کرد/ هشدارها جدی گرفته شود!

کدخبر: ۶۴۷۲۲۴
اقتصادنیوز: وزیر کشور گفت: همه استانداری‌ها باید به هشدارهای سازمان هواشناسی توجه کنند و ستادهای بحران تشکیل جلسه بدهند.
وزیر کشور دستور ویژه صادر کرد/ هشدارها جدی گرفته شود!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ، احمد وحیدی با تأکید بر اینکه باید هشدارها جدی گرفته شود و همه استانداری‌ها باید به هشدارهای سازمان هواشناسی توجه کنند و ستادهای بحران تشکیل جلسه بدهند، اظهار کرد: باید همچنین بازدیدهای میدانی صورت گیرد و دستورات لازم داده شود و آنجایی که نیاز به لایه روبی است لایه روبی انجام شود.‌

خبر مرتبط
هشدار نارنجی هواشناسی برای چهارمحال و بختیاری

اقتصادنیوز: معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: از بعدازظهر پنجشنبه تا اوایل وقت روز جمعه با تقویت فعالیت سامانه بارشی، وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر برای استان پیش‌بینی می‌شود.

وزیر کشور اظهار کرد: همچنین باید از کانال‌های انتقال آب در داخل شهرها که احتمال دارد به دلیل گل و لای و خاک بسته شده باشد، مراقبت شود و شهرداران این فضا را باز کنند و همه فضاها آماده باشد تا مسیر انتقال آب باز باشد و مسیرهای آب بسته نشود. همچنین کانال‌های انحرافی که می‌تواند آب را در دشت پخش کند در نظر گرفته شود.

وحیدی با تأکید بر اینکه سازه‌هایی که دچار مشکل است در صورت نیاز در روستاها به طور موقت تخلیه شوند و اگر در حریم رودخانه ها هستند مراقبت کنند و در این حریم‌ها نباشند، ادامه داد: پلیس راه و راهور و راهداری نیز باید به موقع نسبت به اعلام هشدار لازم برای جلوگیری از تردد در جاده‌هایی که مشکل دارند، اقدام کنند .

خبر مرتبط
سیل مشهد تاکنون 118 حادثه داشت/آتش نشانی: شهروندان هشدارها را جدی بگیرند!

اقتصادنیوز: مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی مشهد از وقوع ۱۱۸حادثه منجر به ماموریت در پی بارش‌های روز گذشته مشهد خبر داد.

به گفته وزیر کشور، این اقدامات در ستاد مدیریت بحران استانها و شهرستان‌هایی که بهشون هشدار داده می‌شود،  باید انجام شود.

وی در پاسخ به این سوال که اگر قرار باشد جاده‌ای بسته شود، اعمال دستور شده و بسته خواهد شد؟ گفت: اگر بنا باشد جاده‌ای را  بر اثر هشدارها و پیش بینی‌ها ببندند، جاده‌ها با همکاری راهداری وپلیس راهور بسته می‌شود؛ البته چون این باران‌ها در زمان کمی بارش می‌کنند ممکن است نیم یا یک ساعت با توجه به احساس خطری که می‌کنیم راه بسته شود، ولی اگر خطر رفع شود راه‌ها باز خواهد شد تا مسافران در جاده‌ها تردد کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی