جلسه دادگاه لاهه برای بررسی شکایت آفریقای جنوبی علیه اسرائیل

کدخبر: ۶۴۷۲۳۷
اقتصادنیوز: دیوان بین المللی دادگستری برای بررسی شکایت آفریقای جنوبی علیه اسرائیل تشکیل جلسه داد.
جلسه دادگاه لاهه برای بررسی شکایت آفریقای جنوبی علیه اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، دیوان بین المللی دادگستری برای بررسی شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی به اتهام ارتکاب نسل‌کشی در نوار غزه بار دیگر تشکیل جلسه داد.

خبر مرتبط
نگرانی سران/ لاهه حکم توقف حمله به رفح را صادر می کند؟

اقتصادنیوز: روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارنوت» از نگرانی سران رژیم صهیونیستی درباره صدور حکم توقف حمله به شهر رفح در دیوان بین المللی دادگستری خبر داد.

هیأت آفریقای جنوبی در دیوان بین المللی دادگستری در این جلسه گفت: نسل‌کشی اسرائیل در نوار غزه همچنان ادامه دارد و ما مجبور شدیم برای جلوگیری از آن به دادگاه بازگردیم.

این هیأت افزود: شواهد فراوان و روشنی از قصد اسرائیل برای ارتکاب نسل کشی در غزه وجود دارد. دستورات قبلی دادگاه مانع از ارتکاب نسل‌کشی اسرائیل در غزه نشد. آنچه اکنون در رفح اتفاق می افتد، نشان دهنده آخرین گام اسرائیل در جهت نابودی نوار غزه است.

هیأت آفریقای جنوبی تأکید کرد: شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه اسرائیل به بمباران مناطقی که آن را امن توصیف می کند، ادامه می دهد. غیرنظامیان از جایی به جای دیگر در نوار غزه رانده می شوند و دادگاه باید هم اکنون اقدام کند. هیچ چیز نسل کشی را توجیه نمی کند، حتی حق دفاع از خود.

این هیأت تصریح کرد: جایی برای ۱.۵ میلیون نفر آواره در نوار غزه وجود ندارد و حمله گسترده به رفح ضربه مهلکی خواهد بود که منجر به نابودی غزه خواهد شد. باید به اسرائیل دستور داد که عملیات نظامی خود در نوار غزه را متوقف کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی