درخواست مهم اجلاس سران عرب از شورای امنیت درباره غزه

کدخبر: ۶۴۷۲۴۹
اقتصادنیوز: اجلاس سران کشورهای عربی در بحرین از شورای امنیت سازمان ملل خواستار شد تا قطعنامه‌های آتش بس خود در غزه را اجرا کند.
درخواست مهم اجلاس سران عرب از شورای امنیت درباره غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در بیانیه پایانی اجلاس سران کشورهای عربی در بحرین که امروز (پنجشنبه) در منامه برگزار شد، از شورای امنیت سازمان ملل خواستار شد تا قطعنامه‌های آتش بس خود در غزه را اجرا و برای تشکیل کشور فلسطینی اقدام کند.

خبر مرتبط
اقدام جنجالی امیر قطر در نشست اجلاس سران عرب

اقتصادنیوز: خبرگزاری رسمی قطر (قنا) اعلام کرد که شیخ «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر امروز (پنجشنبه) بعد از شرکت در جلسه افتتاحیه سی و سومین اجلاس سران عرب در بحرین، بدون ایراد سخنرانی این کشور را ترک کرد.

در بیانیه منامه بر لزوم توقف فوری تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه، خروج نیروهای اشغالگر از تمامی مناطق نوار غزه، لغو محاصره تحمیل شده رژیم صهیونیستی بر غزه، رفع تمامی موانع و گشایش تمامی گذرگاه ها برای ورود کمک ها تأکید شده است.

در ادامه «بیانیه پایانی بحرین» آمده است: شرکت کنندگان در اجلاس امروز منامه خواستار استقرار نیروهای حفاظت بین‌المللی و حافظ صلح وابسته به سازمان ملل در اراضی اشغالی فلسطین شدند.

سران کشورهای عربی همچنین جنایات رژیم صهیونیستی و  تلاش اشغالگران برای کوچاندن فلسطینیان را محکوم کردند.

سران عرب در بیانیه پایانی خود افزودند: ما آنچه را در رفح در جنوب نوار غزه روی می دهد، محکوم می کنیم.

در پایان اجلاس سران اتحادیه عرب در منامه اعلام شد  مجلس بعدی این اتحادیه در سال ۲۰۲۵ به میزبانی عراق برگزار خواهد شد .

امروز پنجشنبه سی و سومین اجلاس سران کشورهای عربی در منامه، پایتخت بحرین با سخنرانی محمد بن سلمان ولیعهد سعودی آغاز شد و وی بر ضرورت حمایت از تلاش های آتش بس در غزه و تشکیل کشور فلسطینی تاکید کرد و خاطرنشان کرد: عربستان سعودی عربستان توجه زیادی به مسائل عربی داشته است و تاکید می کند که پادشاهی بر اهمیت حفظ امنیت منطقه دریای سرخ تاکید می کند و خواستار توقف هر گونه فعالیتی است که بر ایمنی کشتیرانی دریایی تأثیر می گذارد.

پادشاه بحرین نیز با قدردانی از تلاش‌ها و ابتکارات ملک سلمان در دوران ریاست وی در نشست قبلی اجلاس سران عرب گفت: نشست سران کشورهای عربی در شرایط بسیار پیچیده‌ای برگزار می شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی