واکنش امام جمعه تهران نسبت به تعطیلی شنبه‌ها

کدخبر: ۶۴۷۳۴۲
اقتصادنیوز: خطیب نماز جمعه تهران به مصوبه اخیر مجلس مبنی بر تعطیلی شنبه ها اشاره و تصریح کرد: اجازه بدهید از مجلس بابت تعطیلی روز شنبه‌ها گلایه کنیم.
واکنش امام جمعه تهران نسبت به تعطیلی شنبه‌ها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، حجت الاسلام  محمدجواد حاج علی اکبری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران که در محل دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: خدا را شکر باران رحمت الهی سراسر میهن را گرفت. انشاءالله سال پُر بارشی پیش رو خواهیم داشت. برخی مناطق بخصوص مشهد مقدس گرفتار سیلاب شد و غافلگیری رخ داد، با خانواده جان باختگان همدردی می‌کنیم و انشاءالله برای مسئولان این یک درس باشد؛ ظاهرا سال‌های کم بارشی داشتیم، باید آمادگی داشته باشیم تا خسارت‌های جانی کم باشد.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلای امام خمینی(ره)، گفت: به مناسبت برگزاری نمایشگاه کتاب، حال و هوای کتابخوانی در کشور حاکم است و به همین مناسبت از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمازجمعه و سخنرانی قبل از خطبه ها تشکر و از برگزارکنندگان نمایشگاه کتاب تقدیر می‌کنیم.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه فرصت برگزاری نمایشگاه کتاب، یاد کتابخوانی و مطالعه را در کشور زنده می‌کند، افزود: از همین امروز نیم ساعت برای مطالعه وقت اختصاص دهیم، آنهایی هم که فرصت می‌گذارند، نیم ساعت اضافه کنند؛ راهی جز مطالعه مفید برای رشد فرهنگی نداریم. جزو معدود کشورهایی هستیم که با این کیفیت و کمیت این رخداد در آن  برگزار می‌شود و حضور رهبر فرزان با این میزان علاقه به کتاب برای جوانان یک فرصت تاریخی است.

حاج علی اکبری  به مصوبه اخیر مجلس مبنی بر تعطیلی شنبه ها اشاره و تصریح کرد:  اجازه بدهید از مجلس برای تصویب تعطیلی «شنبه‌ها» گلایه کنیم. علت مساله را در چنین شرایطی نفهمیدیم. لابد دلایل خاص خود را داشتند، البته شورای نگهبان هم فرصت دارد که مساله را حل کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اهدای عضو فرصتی برای مشارکت در عمل خداپسندانه است، اظهار کرد: خدا را شکر کشور ما به برکت انقلاب اسلامی در مرزهای دانش پزشکی قرار دارد و در پیوند عضو جزء سرآمدان جهان هستیم. اهدای عضو، کار بزرگی است. یک نفر می تواند با اهدای عضو جان ۸ نفر را نجات دهد. بازماندگان با اعلام آمادگی که صورت می گیرد، راحت تر می ‌واند از اعضای شما استفاده کنند.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه درباره موضوع جمعیت باید مطالعه زیادی کنیم، افزود: ۳۰ اردیبهشت روز جمعیت است، اما برای شرایط جامعه ما، هر روز روز جمعیت است و همه ما بدون استثنا در این مسأله وظیفه  داریم، از مسئولان تا آحاد مردم در این زمینه مسئولیت دارند و امیدواریم برنامه‌های پیش بینی شده به نتیجه برسد و خداوند به ذریه شما برکت بدهد.

حاج علی اکبری همچنین ضمن تشکر از مجلس برای تصویب قانون «ساماندهی بازار زمین و مسکن و اجاره بها»، با بیان اینکه من چند بار درباره مسأله مسکن و اجاره بها صحبت کرده بودم و از مسئولان خواسته بودم از مستأجران حمایت کنند، خاطرنشان کرد: در تهران ۵۱ درصد مستأجر هستند، در کشور ۳۱ درصد است که عدد بزرگی است. سالم شدن، منطقی شدن و منصفانه شدن آن به زندگی بخش مهمی از جامعه آرامش می دهد، از این رو از مجلس تشکر می کنیم که در روزهای پایانی مسئولیت خود قانون ساماندهی بازار زمین و مسکن و اجاره بها را تصویب کرد؛ همکاری نزدیک مجلس و دولت و شورای نگهبان سبب شد تا این قانون به سرعت ابلاغ شود که نشان دهنده درک مناسب و مفاهمه آنها است، اگرچه این اقدامات دیر است اما باز هم خدا را شکر که انجام شد؛ قانون جامعی است و دقیق نگاشته شده و تضامین اجرایی خوبی دارد. از دولت و مجلس و شورای نگهبان و وزارت راه و شهرسازی تشکر می‌کنیم. مطالبه همه ما اجرای جدی و بدون مسامحه این قانون است.

وی با اشاره به جنایت های رژیم صهیونیستی در عزه، تاکید کرد: رژیم صهیونیسیت در باتلاقی از رسوایی های چند جانبه گرفتار شده است. ۷ ماه و نیم مقاومت مردم، نشان می‌دهد صهیونیست‌ها در این خصوص برنامه ریزی نداشته‌اند، اما مقاومت برنامه ریزی درستی داشته که ۷ ماه و نیم اینگونه رژیم صهیونیستی را مستأصل کرده است.

خطیب نماز جمعه تهران اضافه کرد: این رژیم پلید، حمله به رفح را آغاز کرده که از یک سو این گذرگاه برای مردم فلسطین شاهراه حیاتی است، اما تبدیل به پادگان بزرگی برای صهیونیست‌ها شده است و از سوی دیگر یک منطقه جمعیتی است، حتی ظاهرا بایدن هم به نتانیاهو توصیه می‌کند این کار را نکند، البته این بازی مصرف داخلی برای آمریکا دارد وگرنه همه می‌دانند آمریکا شریک اصلی صهیونیست‌ها در همه جنایات است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی