شهادت 100 استاد دانشگاه در غزه

کدخبر: ۶۴۷۳۶۷
اقتصادنیوز: دولت حماس از کشور‌های آزاد جهان و همه سازمان‌های مرتبط با بخش آموزش و تحصیلات عالیه خواست این جنایت تاریخی را محکوم کنند.
شهادت 100 استاد دانشگاه در غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما، جنبش سیاسی حماس روز پنجشنبه فهرستی بیش از یکصد نفره از شخصیت های دانشگاهی و محققان را منتشر کرد که به گفته این جنبش از آغاز جنگ میان اسرائیل و حماس به دست نظامیان اسرائیلی کشته شده اند.

دفتر رسانه‌های دولت حماس که از سال ۲۰۰۷ تا کنون بر سر قدرت هست در بیانیه‌ای کشته شدن (شهید شدن) شخصیت‌های دانشگاهی، محققان و اساتید دانشگاه را به دست (نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی) به شدت محکوم کرد.

این جنبش سیاسی در بخشی دیگری از این بیانیه با اشاره به این که دانشگاهیان افراد برجسته جامعه فلسطین در نوار غزه به حساب می‌آیند اعلام کرد پیام (رژیم صهیونیستی) واضح و شفاف هست؛ چرا که این (رژیم) قصد دارد به صورت کامل دانشگاهیان و محققان را از بین ببرد.

دولت حماس ضمن محکوم کردن اقدام (رژیم صهیونیستی)، از کشور‌های آزاد جهان و همه سازمان‌های مرتبط با بخش آموزش و تحصیلات عالیه خواست این جنایت تاریخی (شهید کردن اساتید دانشگاهی فلسطین) را محکوم کنند و به این (رژیم غاصب) فشار بیاورند تا به جنگ نسل کشی پایان بدهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی