اعلام آخرین مهلت ثبت نام دکتری بدون آزمون پیام نور

کدخبر: ۶۴۷۵۷۵
اقتصادنیوز: مهلت ثبت نام برای پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه پیام نور در مقطع دکتری سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ فردا ۳۰ اردیبهشت ماه جاری پایان می‌یابد.
اعلام آخرین مهلت ثبت نام دکتری بدون آزمون پیام نور

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دانشگاه پیام نور اعلام کرد؛ به منظور اجرای سیاست‌های حمایت و هدایت استعدادهای درخشان، از بین دانش‌آموختگان و دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها، طبق آیین نامه “پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری تخصصی (Ph.D) در نیم سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ اقدام به جذب دانشجو می‌نماید.

داوطلبان واجد شرایط جهت شرکت در فراخوان پذیرش بدون آزمون دکتری تخصصی دانشگاه پیام نور تا ۳۰ اردیبهشت ماه جاری می‌توانند با مراجعه به سیستم جامع دانشگاهی گلستان به نشانی https://reg.pnu.ac.ir/forms/authenticateuser/main.htm نسبت به ثبت‌نام و بارگذاری مدارک اقدام نمایند.

متقاضیان گرامی لطفاً پیش از اقدام به ثبت نام، آئین‌نامه پذیرش بدون آزمون و شرایط ثبت نام را به دقت مطالعه و از واجد شرایط بودن خود اطمینان حاصل فرمایند.

۱- رشته‌های دارای پذیرش:

دانشگاه پیام نور در تمامی رشته/گرایش‌های دوره دکتری دانشگاه که در سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ دارای ظرفیت پذیرش از طریق کنکور هستند، پذیرش بدون آزمون انجام می‌دهد. لیست رشته/گرایش‌های دارای پذیرش در انتهای همین فراخوان قابل مشاهده می باشد.

متقاضیان می‌توانند حداکثر یک رشته/ گرایش در ۳ رشته/ محل به ترتیب اولویت انتخاب نمایند. بدیهی است چنانچه متقاضی در یکی از کدرشته/ محل‌های انتخابی پذیرفته شود، اولویت‌های بعدی وی بررسی نخواهد شد. ضمناً پس از بررسی پرونده‌ها و اعلام نتایج، امکان تغییر اولویت در کدرشته/ محل انتخابی وجود ندارد. 

چنانچه به هر دلیل، ظرفیت پذیرش دانشگاه از طریق کنکور دکتری در یک رشته/گرایش برای سال تحصیلی۱۴۰۴-۱۴۰۳ لغو شود، پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان نیز در آن رشته/گرایش لغو خواهد شد. در چنین شرایطی، هیچ حقی برای متقاضی ایجاد نخواهد شد.

۲- شرایط متقاضیان پذیرش:

۲-۱ - داشتن حداقل معدل کل ۱۶ در دوره کارشناسی و معدل کل ۱۷ در دوره کارشناسی ارشد مرتبط یا معدل همتراز شده هریک از دوره های یاد شده (معدل دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه). تعیین معدل همتراز توسط دانشگاه براساس ضوابط و مقررات مربوطه انجام می‌شود.

۲-۲- تاریخ دانش آموختگی در مقطع کارشناسی ارشد باید از ۰۱/۰۷/۱۴۰۰ به بعد باشد (بر اساس ابلاغ شماره ۲۲۶۰۶۴/۲ مورخ ۲۶/۰۸/۱۴۰۲ متقاضـیان اسـتفاده از تسـهیلات پذیرش بدون آزمون اسـتعدادهای درخشان برای ورود به دوره تحصـیلی دکتری می‌توانند بلافاصـله پس از دانش‌آموختگی از دوره کارشناسی ارشد، برای ۳ دوره متوالی پذیرش در مهرماه، در فراخوان دانشگاه‌ها شرکت کنند).

۲-۳- متقاضی در صورت دانشجو بودن، بایستی حداکثر تا تاریخ ۳۱/۰۶/۱۴۰۳ فارغ‌التحصیل شود. در صورت پذیرش در مقطع دکتری و عدم فراغت از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تا تاریخ ۳۱/۰۶/۱۴۰۳، پذیرش لغو و عواقب آن به‌ عهده شخص متقاضی است.

۲-۴- احراز موفقیت در مصاحبه تخصصی

۲-۵- پذیرش در رشته‌های تحصیلی مرتبط به رشته دوره کارشناسی ارشد، بر اساس تشخیص گروه آموزشی و تائید شورای آموزشی دانشگاه امکان‌پذیر است. مدرک کارشناسی مدنظر در این آیین نامه باید پیش از مدرک کارشناسی ارشد مرتبط اخذ شده باشد.

۲-۶- دارندگان مدرک حوزوی معادل کارشناسی چنانچه دوره کارشناسی ارشد خود را از طریق آزمون تحصیلات تکمیلی سازمان سنجش وارد شده اند، با احراز سایر شرایط می‌توانند در فراخوان شرکت نمایند.

۳- شرایط پذیرش:

۳-۱- دانشگاه اختیار دارد ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره دکتری خود در هر کد محل تحصیل را به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون به دانشجویان/دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد که براساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره یاد شده وارد شده‌اند، با رعایت شرایط آیین‌نامه اختصاص دهد.

۳-۲- میزان شهریه پذیرفته شدگان نهایی از طریق این آیین نامه در دانشگاه پیام نور براساس مصوبه هیأت امنای این دانشگاه می‌باشد.

۳-۳- اتباع غیر ایرانی "مقیم ایران" ورودی کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ و بعد از آن در صورت داشتن شرایط می توانند از تسهیلات این آیین‌نامه بهره‌مند شوند. داوطلبان مرد نباید هیچ گونه منع قانونی به لحاظ وضعیت نظام وظیفه داشته باشند.

۴- مدارک مورد نیاز جهت بارگذاری در سامانه برای ثبت نام:

۱- عکس پرسنلی ۴*۳ با زمینه روشن.

۲- تصویر مدرک تحصیلی دوره کارشناسی.

۳- تصویر مدرک تحصیلی دوره کارشناسی ارشد یا گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد.

۴- ریزنمرات دوره کارشناسی ممهور به مهر دانشگاه محل تحصیل.

۵- ریزنمرات دوره کارشناسی ارشد ممهور به مهر دانشگاه محل تحصیل.

۶- پرداخت هزینه ثبت نام ۲۰۰۰۰۰۰ ریال (معادل دویست هزار تومان)، از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی متصل به ثبت نام (لازم به ذکر است امکان استرداد وجوه واریزی وجود ندارد، لذا در تکمیل فرآیند ثبت نام دقت فرمایید.)

در صورتی که مدارک الزامی بارگذاری شده توسط متقاضی ناقص، ناخوانا و یا مخدوش باشد، پرونده متقاضی بررسی نخواهد شد و هیچ گونه حقی برای داوطلب ایجاد نمی گردد. در صورت احراز هرگونه مطلب خلاف واقع در مدارک ارسالی متقاضی در هر مرحله از ثبت نام و یا تحصیل، از ادامه تحصیل وی جلوگیری به عمل خواهد آمد و مسئولیت عواقب آن بر عهده متقاضی خواهد بود.

۵- فرآیند بررسی پرونده متقاضیان و اعلام نتایج:

 ۵-۱- پس از اتمام مهلت ثبت نام، پرونده متقاضیان توسط مرکز سنجش و آزمون دانشگاه بررسی خواهد شد و سپس طی یک اطلاعیه که بر روی پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه منتشر می‌شود، متقاضیان واجد شرایط آئین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری به مصاحبه دعوت می‌شوند. زمان مصاحبه متقاضیان دعوت شده به مصاحبه نیز در این اطلاعیه اعلام خواهد شد. (عدم حضور در روز مصاحبه به منزله انصراف متقاضی تلقی خواهد شد).

۵-۲- پس از انجام مصاحبه و مشخص شدن امتیازات سوابق پژوهشی، آموزشی و مصاحبه، اسامی پذیرفته شدگان به صورت اولیه و غیرقطعی از طریق پرتال دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد. خواهشمند است متقاضیان از هرگونه مراجعه حضوری یا تماس تلفنی برای اطلاع از نتیجه خودداری فرمایند.

۵-۳- پذیرش نهایی و قطعی منوط به تایید پذیرش توسط سازمان سنجش آموزش کشور است. نتایج نهایی پس از تایید سازمان سنجش در شهریورماه اعلام خواهد شد.

۵-۴- ثبت نام در فراخوان و دارا بودن شرایط، به منزله پذیرش نمی باشد و دانشگاه در قبول و یا رد تقاضا براساس امتیازهای کسب شده اختیار دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی