ورود دادگستری به ماجرای حادثه مرگبار در معادن ذغال‌سنگ کوهبنان+ جزئیات

کدخبر: ۶۴۷۵۷۸
اقتصادنیوز: رئیس دادگستری شهرستان کوهبنان از احضار مسئولان شرکت ذغال‌سنگ استان کرمان به دستگاه قضایی در پی حوادث اخیر در معادن ذغال‌سنگ کوهبنان خبر داد.
ورود دادگستری به ماجرای حادثه مرگبار در معادن ذغال‌سنگ کوهبنان+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، علی محبوب‌پور، رئیس دادگستری شهرستان کوهبنان گفت: در پی وقوع حوادثی که منجر به فوت دو کارگر در معادن این شهرستان شد؛ مسئولان شرکت ذغال‌سنگ استان به دستگاه قضایی احضار شدند.

وی افزود: بدون هیچ‌گونه اغماضی با مقصران حادثه معادن اصلی و هشونی کوهبنان برخورد قانونی می‌شود و در این راستا مدیران شرکت ذغال‌سنگ و مسئولان واحد ایمنی و امداد این معادن به دادگستری احضار شده‌اند.

محبوب‌پور در خصوص ریزش تونل در معدن اصلی ذغال‌سنگ، در دو روز گذشته که منجر به جانباختن یکی از کارگران این معدن، شد، گفت: هنوز ده روز از حادثه تلخ در معدن ذغال‌سنگ هشونی که منجر به فوت یک گارگر شده بود، نگذشته است که مجددا حادثه‌ای دیگر، منجر به جان باختن یکی از کارگران دیگر، در معدن اصلی شد و در این خصوص بلافاصله مدیران و مسئول واحد ایمنی و امداد معادن به دادگستری احضار شدند.

وی عنوان کرد: در این رابطه پرونده‌ای در دادگستری شهرستان کوهبنان تشکیل شده است و قاضی پرونده به صورت ویژه تحقیقات مقدماتی را آغاز کرده است.

رئیس دادگستری شهرستان کوهبنان بیان کرد: نظر به اینکه این دومین حادثه‌ای است که طی ده روز اخیر در معادن شهرستان کوهبنان، اتفاق افتاده ومنجر به بی سرپرست شدن دو خانواده شده است، لذا ضروری است سازمان صمت و سایر مراجع مربوطه، موضوع ایمنی و امداد در معادن را به‌صورت ویژه و بدون هرگونه نقصی، پیگیری کنند.

وی تصریح کرد: علل حادثه در حال بررسی است و در صورت قصور و کوتاهی با مقصران احتمالی حوادث، بدون هیچ‌گونه اغماضی برخورد قضایی خواهد شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی