سیل در افغانستان جان 50 تن را گرفت/ ده‌ها نفر مفقود شدند

کدخبر: ۶۴۷۵۸۰
اقتصادنیوز: موج جدید بارندگی شدید و جاری شدن سیل در افغانستان، به جان باختن دست کم ۵۰ نفر در ولایت «غور» منجر شد.
سیل در افغانستان جان 50 تن را گرفت/ ده‌ها نفر مفقود شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر، براساس اعلام مقامات، موج جدید بارندگی شدید و جاری شدن سیل ویرانگر در مرکز افغانستان، این بار دست کم ۵۰ قربانی در ولایت غور برجا گذاشت.

جاری شدن سیل ناشی از بارندگی‌های فصلی، هفته‌هاست که بخش وسیعی از افغانستان را ویران کرده و قربانیان و مصدومان زیادی برجا گذاشته است.

خبر مرتبط
مقصران سیل مشهد شناسایی می‌شوند

اقتصادنیوز: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی گفت: شناسایی مقصران احتمالی سیل مشهد در دستور کار قرار دارد.

عبدالرحمن بدری، سخنگوی پلیس ولایت غور با تایید جان باختن دست کم ۵۰ نفر در این ولایت، گفت که احتمالا به شمار قربانیان افزوده خواهد شد.

عبدالوحید حماس، سخنگوی فرمانداری غور نیز گفته است که براساس گزارش‌های اولیه، ده‌ها تن مفقود شده‌اند. همچنین به گفته عبدالحی زعیم، رئیس معاونت اطلاعات غور، تازه‌ترین موج بارندگی که از دیروز شروع شده، بسیاری از جاده‌های منطقه را بسته است.

خبر مرتبط
چرا سیل مهیب امارات کشته نداد و سیل مشهد 7 قربانی داشت؟

اقتصادنیوز: امارات متحده عربی در فروردین امسال درگیر پیامدهای شدیدترین بارندگی خود طی ۷۵سال اخیر شد به نحوی که دوبی، شاهد بارش بیش از ۱۴۲میلی‌متر باران طی ۲۴ساعت بود و بسیاری از بزرگراه ها مملو از آب شد.

زعیم همچنین گفته است که ۲ هزار خانه به طور کامل و ۴ هزار دستگاه منزل مسکونی به طور نسبی ویران شده و بیش از ۲ هزار فروشگاه در فیروزکوه، مرکز این ولایت همچنان زیر آب هستند.

مقامات حکومت سرپرست طالبان هفته گذشته شمار قربانیان شمال افغانستان را ۳۱۵ و تعداد مصدومان را یک هزار و ۶۰۰ اعلام کرده بودند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی