هشدار مدیریت بحران البرز / خطر بالا آمدن آب رودخانه‌ها و تگرگ

کدخبر: ۶۴۷۶۶۳
اقتصادنیوز: مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز با اعلام سطح زرد هواشناسی، نسبت به بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل های فصلی هشدار داد.
هشدار مدیریت بحران البرز / خطر بالا آمدن آب رودخانه‌ها و تگرگ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «مهدی مهرور» مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز با اعلام سطح زرد هواشناسی، نسبت به بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل های فصلی هشدار داد.

وی افزود: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از فعالیت امواج کوتاه و کم دامنه در منطقه البرز مرکزی و استان البرز است که به دلیل ماهیت تندری و فعالیت محلی آن در بعضی ساعات وزش باد به نسبت شدید، گرد، خاک و در پاره ای نقاط استان رگبار، رعد برق و تگرگ رخ خواهد داد.

خبر مرتبط
کشف جسد کودک 5 ساله در آب‌های آتشگاه چهارمحال و بختیاری

اقتصادنیوز: یک جسد در آب‌های آتشگاه چهارمحال و بختیاری نزدیک روستای طلائیه سردشت لردگان یافت شد.

وی در ادامه اثر مخاطره این سامانه را آب گرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل های فصلی، شکستگی درختان و سقوط سازه های موقت و سست ، اختلال تردد در معابر شهری و بین شهری حین وقوع بارش های تندری عنوان کرد .

مهرور تاکید کرد: بنابراین اطمینان از استحکام سازه های موقت و سست و رعایت نکات ایمنی در فعالیت های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در کنار ساختمان های نیمه کاره و درختان کهن سال، خودداری از توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل های فصلی و دامنه کوه ها، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی ضروری است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی