اهتمام ویژه ابراهیم رئیسی به امور زنان از زبان انسیه خزعلی

کدخبر: ۶۴۸۱۶۳
اقتصادنیوز: معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری ضمن تسلیت شهادت رییس جمهور و همراهانشان در حادثه سقوط بالگرد به ملت ایران از اهتمام ویژه آیت الله رئیسی به مسائل و مشکلات حوزه زنان و خانواده سخن گفت.
اهتمام ویژه ابراهیم رئیسی به امور زنان از زبان انسیه خزعلی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دکتر انسیه خزعلی افزود: برای اولین بار در شوراهای عالی توسط رییس جمهور، زنان منصوب شدند برای اینکه در تصمیم سازیها و تصمیم گیریها مشارکت داشته باشند. برای اولین بار در سفرهای استانی بودجه و اعتبار خاصی برای زنان و خانواده اختصاص دادند. تاکیدهای مکرر ایشان برای تسهیلات ازدواج و رفع و تسهیل مشکلات جوانان و خانواده‌ها و بسیاری از حرکت‌های دیگری که در مسیر ارتقای جمعیت و حفظ جمعیت و تحکیم خانواده برداشته شد.

 معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری اختصاص ۷۰ هزار قطعه زمین به خانواده‌های پرجمعیت را در سال گذشته از دیگر اقدامات مهم آیت الله رییسی در حوزه خانواده‌ها و جمعیت عنوان کرد.

خزعلی از تهیه سند جنبش تعهد به خانواده خبر داد و گفت: رییس جمهور در حرکتی که در سطح بین الملل داشتند، تعهد و جنبش تعهد به خانواده را مطرح کردند و طبق دستور و پیگیری ایشان، معاونت زنان و خانواده این مسئله را در قالب سند و دستورالعمل تهیه و تدوین کرد که بحمدالله هفته گذشته سند تقدیم ایشان شد تا بتواند در سطح بین الملل مطرح و به نتیجه برسد.

 معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری در ادامه صحبتهایش از توجه ویژه دکتر ابراهیم رئیسی به رفع مشکلات و دغدغه‌های بانوان گفت و اظهار کرد: ابلاغ و اجرای طرح پیشگیری از طلاق و تحکیم خانواده، ساخت و احداث مهدکودک در ادارات، رسیدگی به مشکلات شب کاری بانوان، پیگیری تفاوت حقوقی زنان با مردان از دیگر اقداماتی بود که با دستورات جدی ریاست جمهور انجام شد.

خزعلی با حضور در برنامه‌ای تلویزیون، با اشاره به اینکه دکتر رئیسی مانند شهید رجایی الگو شد و ماندگار، اظهارکرد: ریاست جمهور همواره تاکید داشتند که از فرصتها نهایت استفاده و بهره وری را داشته باشید و در مسیر خدمت به مردم لحظه‌ای را از دست ندهید؛ مهم نیست کار با نام چه کسی باشد، بگذارید کار انجام شود و تا کارهای نیمه تمام را به مقصد نرساندید کاری را شروع نکنید.

خزعلی در پایان ابراز امیدواری کرد تا راه رییس جمهور شهید همچنان ادامه پیدا کند. ملت ایران یاد گرفته‌اند در برابر سختی‌ها، مشکلات و رنج‌ها بایستند و از چالش‌ها فرصت بسازند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی