این تصویر مادر سید ابراهیم رئیسی دلها را خون کرد

کدخبر: ۶۴۸۵۱۷
اقتصادنیوز:مادر رئیس جمهور ابراهیم رئیسی پس از شهادت فرزندش صحنه ای از خود به جا گذاشت که تا مدت ها در ذهن مخاطبین باقی خواهد ماند.
این تصویر مادر سید ابراهیم رئیسی دلها را خون کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نمناک، ویدیویی از گفتگوی مادر شهید سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در فضای مجازی وایرال شد که در آن خانه ساده و کوچک مادر ایشان و اشک های تلخ او بعد از شنیدن خبر شهادت فرزندش مورد توجه قرار گرفت. 

 پس از شهادت رئیس جمهور و هیأت همراه او مادر ایشان از طریق پسر دیگرشان در جریان شهادت فرزندشان(سید ابراهیم رئیسی) قرار گرفتند و مردم برای همدردی با مادر حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم رئیسی در خانه‌شان حضور پیدا کردند و عزاداران مشهدی مقابل منزل مادر شهید خدمت اجتماع کرده و به عزاداری پرداختند، مداحان به ذکر مصائب اهل بیت (ع) پرداختند و یاد شهدای خدمت را گرامی داشتند. ویدئویی از مادر آیت‌الله رئیسی منتشر شده که ایشان برای جوانان و عاقبت به خیریشان دعا کرده و در فراق فرزندش اشک می ریزد.

مادر-ابراهیم-رئیسی

بالگرد حامل هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران خادم‌الرضا(ع) سید ابراهیم رئیسی عصر یکشنبه 30 اردیبهشت 1403 در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شد که در این حادثه رئیس جمهور و همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شدند.

مادر سید ابراهیم رئیسی اهل کجاست؟

ویدیویی از مادر ابراهیم رئیسی سیده عصمت خدادادحسینی در شبکه های اجتماعی وایرال شده است که در این میان ساده بودن منزل مادر رئیسی مورد توجه قرار گرفته است. تصاویر منزل مادر رئیسی نشان می دهد که ایشان در مشهد اقامت داشته و در منزلی ساده و کوچک زندگی می کنند.

از پدر و مادر ابراهیم رئیسی تنها مادر ایشان در قید حیات بوده و پدر آقای رئیس جمهور حجة الاسلام سیدحاجی رئیس الساداتی در کودکی ابراهیم رئیسی و زمانیکه تنها 5 سال سن داشتند، دار فانی را وداع گفته اند. پدر و مادر ابراهیم رئیسی هر دو سید بوده و نسبت اش از هر دو طرف به حضرت زید بن علی بن الحسین (ع) می‌رسد.

 عکس خانواده رئیسی در فضای مجازی وجود دارد و ویدیویی از خواهر ابراهیم رئیسی منتشر شده که ایشان بعد از شهادت برادرش بی قراری کرده و می گوید:

برادرم پس از فوت پدر با وجود اینکه به تحصیل مشغول بود اما مخارج خانواده را نیز تأمین می‌کرد و نمی‌گذاشت به ما سخت بگذرد. هر وقت برای یکی از اعضای خانواده مشکلی پیش می‌آمد و به وی مراجعه می‌کرد مشکل او را شخصی به عنوان عضوی از خانواده رفع می‌کرد، نه به عنوان یک مسئول کشوری و می‌گفت کسی حق ندارد از جایگاه من استفاده و یا پارتی‌ بازی کند. 

شهید دکتر رئیسی در سال 1362 زمانیکه 26 ساله بودند با دکتر جمیله سادات علم الهدی دختر ارشد آیت الله علم الهدی ازدواج کردند؛ به گفته خودشان، مهریه همسرشان مهریه حضرت زهرا(س) بود. رئیسی و همسرش دو دختر دارند که هر دو دختر آیت الله رئیسی بعد از دریافت مدرک دیپلم ازدواج کردند و متاهل هستند.    

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی