هوای سالم امروز در فراق شهدای خدمت

کدخبر: ۶۴۸۵۴۲
اقتصادنیوز: کیفیت هوای پایتخت در دومین روز از خرداد ماه و همزمان با مراسم تشییع شهدای خدمت در شرایط قابل قبول و یا همان سالم قرار دارد.
هوای سالم امروز در فراق شهدای خدمت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران صبح چهارشنبه عدد ۷۴ را نشان می‌دهد و بر این اساس وضعیت هوا همچنان در شرایط قابل قبول یا همان سالم است البته میانگین کیفیت هوا طی ۲۴ ساعت گذشته نیز روی عدد ۷۴ و سالم قرار داشت.

همچنین بر اساس اطلاعات از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران ۵ ایستگاه پاسداران (منطقه ۳)، پارک شکوفه (منطقه ۱۴)، شهرداری (منطقه ۱۱)، میدان فتح (منطقه ۹) و شهرداری (منطقه ۱۵) در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروه‌های حساس) است ولی مناطق دیگر در وضعیت سالم هستند.

پایتخت‌نشینان از ابتدای امسال تاکنون، پایتخت نشینان پنج روز هوای پاک و ۵۸ روز هم هوای سالم استنشاق کردند.

خبر مرتبط
هشدار سازمان هواشناسی به جنوب کشور / خلیج فارس مواج می‌شود

اقتصادنیوز: سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید در جنوب کشور و افزایش ارتفاع موج در تنگه هرمز و خلیج فارس به بیش از ۲ متر هشدار داد.

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

خبر مرتبط
هشدار هواشناسی به 15 استان / احتمال وقوع سیل و تخریب محصولات کشاورزی

اقتصادنیوز: امکان سیلابی شدن مسیر‌ها و تخریب محصولات کشاورزی در پی تشدید رگباری بارش‌ها در 15 استان کشور پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی