پست مسعود ده نمکی درباره شهید رئیسی

کدخبر: ۶۴۸۷۴۲
اقتصادنیوز : مسعود ده نمکی کارگردان فیلم سینمایی اخراجی ها پست متفاوتی برای رئیس جمهور ابراهیم رئیسی به اشتراک گذاشت که بسیار مورد بحث قرار گرفت.
پست مسعود ده نمکی درباره شهید رئیسی

مسعود ده نمکی کارگردان سریال اخراجی ها پس از شهادت رئیس جمهور سید ابراهیم رئیسی صفحه خود را به روز کرد و در یکی از پست هایش با انتشار عکس خود در کنار شهید جمهور خاطراتی از رئیس جمهور و روحیه نقدپذیری ایشان بیان کرد  

مسعود ده نمکی کارگردان مشهور سینما و تلویزیون با انتشار تصویری از خود کنار رئیس جمهور و یک دست نوشته قدیمی خاطره ای از رئیس جمهور فقید بیان کرد و نوشت:

«اردیبهشت سال 1371 اولین دیدار بین من و آقای رئیسی در دادگاه انقلاب اسلامی اتفاق افتاد. آن زمان ایشان در مقام ریاست دادگاه انقلاب و من در مقام متهم بودم. بعد از گذراندن 10 روز زندان انفرادی و مراحل بازجویی در زندان توحید و یا همان موزه عبرت فعلی که به جرم اعتراض به معضلات فرهنگی و کم‌کاری‌های دولت وقت و البته دستگیری تعدادی دیگر که کارشان چیزی بیشتر از اعتراض بود، به دفترشان فراخوانده شدم‌. برخلاف تصورم با روی خوش به استقبالم آمد و بعد تورق پرونده گفت:اگر جای‌مان عوض می‌شد و من آن‌طرف میز بودم، همین کارهای اعتراضی تو را می‌کردم.

یک‌بار هم وقتی مستند «فقر و فحشاء» را ساختم و فیلم توقیف شد و پایم به دادگاه کشیده شد ایشان را در سازمان بازرسی کل کشور دیدم. فیلم را دیده بود. می‌خواستم مستند «از کجا آورده‌اید؟» را بسازم. گفت:هنوز هم تو آن‌طرف میز هستی و من این‌طرف و خوشحالم که بعد از 10 سال هنوز کم نیاورده‌ای.

آخرین دیدارمان پس از ریاست جمهوری ایشان بود. در ضیافت افطار کنار هم نشسته بودیم. هم قبل از افطار پشت تریبون و هم سر سفره که من را به کنارش فراخواند، کلی به مسائل موجود نقد کردم و ایشان هم مثل قبل صبورانه گوش داد و آخرش گفت:من نسبت به تو همان ارادت 30 سال پیش را دارم. من هم گفتم:من هم دوست‌تان دارم و به شما رأی داده‌ام اما باز من این‌طرف میز هستم و شما آن‌طرف و قبول دارید نقد منصفانه به دولت بهترین کمک به دولت شما است؟ گفت:قبول دارم.

شاید می‌خواست بگوید من هم آن‌طرف میز بودم همین کار تو را می‌کردم.

خدا شهید خدمت ایران را با جدش محشور کند.»

متن دست نوشته منتشر شده در صفحه مسعود ده نمکی به قرار زیر است:

حضرت رسول اکرم (ص):

حتما امر به معروف ونهی از مکر کنید که درغیراینصورت بلای عمومی خدا همه شما را فرا میگیرد.( وسائل الشیعه، ج. 11، ص. 407)

قابل توجه امت حزب الله، شهید پرور و بسیجیان سلحشور

به اطلاع می‌رساند بسیجی جان بر کف،مجاهد راه خدا و همیشه در صحنه،مبارز امر به معروف و نهی از منکر،جانباز مسعود ده نمکی در نیمه شب شهادت امام جعفر صادق توسط افراد ناشناس ربوده گردید و تاکنون هیچ گونه اطلاعی از ایشان و افراد یا سازمانی که اقدام فوق را انجام داده‌اند در دست نیست.

ضمناً در دو روز گذشته چند نفر از برادران بسیجی دیگر نیز به همین طریق مفقود گردیدند لذا ما امت حزب الله تهران خواهان آزادی برادران فوق هستیم،به همین مناسبت روز جمعه بعد از نماز جمعه مورخ ٫11 ٫2 71 در مقابل در اصلی دانشگاه (در جنوبی) حضور به هم خواهیم رساند.

 lfnHwotlLq4K

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی